ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
Yağmur, hayata tutunabilmek için ilik nakli bekliyor
Kaynak :    Haber Tarihi : 1.12.2018


Adana’da özel bir hastanede lösemi tedavisi gören 5 yaşındaki Yağmur Demir, hayata tutunmak için ilik nakli bekliyor. Minik Yağmur'un ailesi, kızları ve kızlarının durumunda olan binlerce kişi için vatandaşları, Kızılay’a başvurup kan vererek uygun kök hücre bulunması konusunda duyarlı olmaya çağırdı.


Hatay’da yaşayan İngilizce öğretmeni Ramazan Demir ve hemşire Sevgi Demir çifti, kızlarını 2,5 yaşındayken rahatsızlanması üzerine hastaneye götürdü. Burada yapılan tetkiklerde minik Yağmur’a lösemi teşhisi konuldu. Kemoterapi tedavisi alan ve iyileşen Yağmur'un idame tedavisinin bitimine bir ay kala hastalığı tekrar nüksetti. Bağışıklık sistemi çöken ve vücudu enfeksiyonlara karşı direncini kaybeden Yağmur’un tedavisi için ilik nakli gerekiyor.

Anne Sevgi Demir, Acıbadem Adana Hastanesinde tedavi gören minik Yağmur’un yanından ayrılmazken vatandaşları kan bağışı konusunda uyardı. Demir, “Kızım yağmur lösemi tedavisi görmüştü. Hastalığı tekrar nüksettiği için yakın bir süre sonra kemik iliği nakli olması gerekecek ve bu süreçte kızıma uygun kemik iliği bulunması için tanıdık, tanımadık tüm insanlardan, herhangi bir rahatsızlığı olmayanlar Türkiye genelinde Kızılay merkezlerine, tırlarına, çadırlarına gidip üç tüp kan vererek kızıma veya başka ilik nakli bekleyenlere uygun kök hücre bulunması konusunda lütfen yardımcı olsunlar" dedi.
Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  16433 kişi
Bugün :  6455 kişi
Bu Ay :  284054 kişi
Toplam :  22733897 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.