ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
Adana'da 'Durak Aklı' belediyeleri dizayn ediyor
Kaynak :    Haber Tarihi : 21.5.2019


31 Mart seçimlerinin ardından Adana'da göreve yeni başlayan başkanlar A takımlarını belirlemeye devam ediyorlar. Yeni seçilen belediye başkanlarının özellikle Aytaç Durak dönemi bürokratlara gösterdikleri ilgi gözlerden kaçmıyor.


Adana Büyükşehir'de Aytaç Durak ile birlikte uzun yıllar görev alan bürokratlar belediyelerde yeniden gözde oldular.  O bürokratlardan biri olan ve Spor kamuoyunun da yakından tanıdığı Adana Büyükşehir Belediyesi eski Hesap İşleri Daire Başkanı Selçuk Özkök Seyhan Belediyesi Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısı oldu.

Uzun yıllar Aytaç Durak ile çalışan diğer bir isim ise Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ Genel Müdürlüğüne atanmıştı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Kadir Küreksiz'i ASKİ Genel Müdürlüğüne atamıştı. Küreksiz'in yaş probleminin ne olacağı ise önümüzdeki günlerde belli olacak.

Aytaç Durak'ın ekibinden ve akrabalık bağı olan Yuşa Davarcı ise  Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı'na getirildi.

Bir başka dikkat çekici isimde Sertaç Durak. CHP’li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Başkanvekilliği görevini Durak’ın yeğeni Sertaç Durak’a verdi.

Başkanlar değişir Karakuş değişmez
Adana Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Oktay Karakuş hem Durak döneminin hem de diğer başkanların görev yaptığı dönemlerin yegane ismi. Başkanlar değişir ama ADANA'DA İMARIN BEYNİ kabul edilen Oktay Karakuş değişmez. Belediye kulislerinde Adana'da imar değişklikleri, imar problemleri, imar konusundaki çözümlerin tek adresi pozisyonunda olan Karakuş'un yıldızının bu dönemdaha da parlayacağı konuşuluyor.


'Durak Aklı'
Adana Büyükşehir eski Belediye Başkanı Aytaç Durak'ın çalışma ekibinde olan ve arka planda bekleyen başka önemli isimlerin önümzdeki günlerde aktif görevlere getirileceği iddia ediliyor. Siyasi kulislerde 'Durak aktif görevde değil ama 'Durak aklı' Adana'yı dizayn ediyor' şeklinde değerlendirmeler yapılıyor. 


Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  16367 kişi
Bugün :  6372 kişi
Bu Ay :  283971 kişi
Toplam :  22733814 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.