ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
ATB’de Başarıya Ödül
Kaynak :    Haber Tarihi : 29.5.2019


Türkiye genelinde 365 oda borsa içerisinde Adana Ticaret Borsası (ATB)’na birincilik ödülü kazandıran çalışanlara altın ödülü verildi.

Türkiye’nin ilk buğday hasadının Adana’da başladığını belirten ATB Meclis Başkanı Osman Bağış, Buğday Hasadının tüm üreticilere, tüccarlara ve sanayicilere bol kazançlar getirmesini dileyerek Cumhurbaşkanın açıkladığı buğday taban fiyatlarının üreticileri memnun ettiğini söyledi.

Adana Ticaret Borsası (ATB)’nın 14. Olağan Meclis toplantısında gündem gereği söz alan Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Üzülerek söylemeliyim ki bölgemizde buğday üretimi azalarak gidiyor. Bu sene enaz %15-20 oranında düşüş var. Alternatif ürünler buğdayın yerini alıyor. Buğday ekimi az ama inşallah verimler yüksek olurda bu düşüş kapanır. Cumhurbaşkanımızın açıkladığı buğday fiyatına göre %30’a yakın bir artış var. Bu fiyat enflasyonun üzerinde bir rakam. TMO’da bu fiyatlardan alım yaparsa piyasada denge sağlanmış olur. Üretici alın terinin karşılığını alır. Aynı zamanda ilimizde karpuz hasadımızda başladı. Karpuzda tüm Türkiye’yi beslemeye başladık. Karpuz fiyatları üreticilerimizi memnun edecek düzeyde. Çukurovamız hasadıyla ve hasad sonrası ikinci ürün ekimiyle yüz güldürüyor. Bereketi ve kazancı bol bir sezon olmasını diliyorum. Ayrıca bölgemiz pamuk üreticileri primlerini bayram öncesi beklemektedir. Bizde ilgili mercilerle görüşüyor ve takip ediyoruz.” dedi.

ALTIN İLE ÖDÜLLENDİRİLDİLER

TOBB’un düzenlemiş olduğu Proje Birimi yarışmasında 365 oda borsa içerisinden Adana için çok kıymetli olan birincilik ödülünü Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan almanın onurunu yaşadıklarını ifade eden Başkan Bilgiç, “Bu ödülü almamızda emeği geçen, yüzümüzü ak eden, başımızın dik durmasına sebep olan Genel Sekreterimiz T. Gökhan Öztürk ile AR-GE Proje Birimi Sorumlumuz Kenan Boyacı’yı gösterdikleri olağanüstü gayret ve başarıdan dolayı kutluyoruz. 365 oda borsa içerisinde Adana Ticaret Borsasını böyle bir ödülle taçlandırılmasında gayret ve katkıları olan arkadaşlarımızı da biz ödüllendirdik. Önümüzdeki günlerde de yüksek performans gösteren her çalışanımızı başarısından dolayı ödüllendirmeye devam edeceğiz.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından ATB Meclis gündem maddelerine geçildi.

 

Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  15888 kişi
Bugün :  5712 kişi
Bu Ay :  283311 kişi
Toplam :  22733154 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.