ANASAYFA Künye iletişim
Güncel Politika Ekonomi Medya Dünya Spor Yaşam Magazin Sağlık Asayiş TEKNOLOJİ SANAT
Başkentte yaşayan Adanalılar iftar sofrasında bir araya geldi
Kaynak :    Haber Tarihi : 29.5.2019


Adana Güçbirliği Vakfı Başkanı Bilal Nadir Gök Ankara'da iftarda Adanalıları buluşturdu. Mehmet Akif'in dergisi Sebilürreşad Genel Yayın Yönetmeni Adanalı Fatih Bayhan'ın dergi genel merkezinde ev sahipliğini üstlendiği buluşmada Adanalılar hasret giderdi.


Çeşitli kurumlarda görev yürüten Adanalılar verilen  iftarda bir araya gelerek hasret giderdiler, bilgi alış verişinde bulundular. Programda hoş geldiniz konuşması yapan gazeteci-yazar Fatih Bayhan, Büyükşehir atmosferinin insanı çözen bir yanı olduğunu belirterek, bunu ancak aynı hikayeyi yaşayan insanlarla bir araya gelerek çözülmeyi inşaaya çevirebileceklerini belirtti.

Adanalılar'ın Başkentte bir araya gelmeleri noktasında uzun zamandır çeşitli girişimlerin olduğunu ve yüksek sesle konuşulduğunu, zaman zaman bazı adımların atıldığını belirten Bayhan, "Bu adımları atmak kadar sürdürmek, sürdürebilir hale getirmek önemlidir. Bu akşam Ramazan'ın bereketiyle iftar sofrasında bir araya geldik. Sevgili dostum iş Adamı ve Adana Güçbirliği Vakfı Başkanı Bilal Nadir Gök'ün ikramlarıyla iftarımızı açtık. Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin, ziyadelendirsin, dedi.

Ardından söz alan Adana Güç Birliği Vakfı Başkanı Bilal Nadir Gök, 'davete icabet eden tüm Adanalı hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Başkentte de Adanalıların "güç birliği" yapmasını arzu ediyoruz. Buradaki işbirliği, Adana'ya güç birliği olarak dönecektir. Bu akşam her birinizde Adana özlemini görüyorum. Ankara'da Adana havasını bir araya gelerek oluşturalım. Bu ay'ın bereketiyle bir araya geldik, inşallah bunu devam ettirelim, dedi. 

Daha sonra söz alan Sebilürreşad Yayın kurulu başkanı Recep Garip'te, davetlilere teşekkür ederek 'Bilal Nadir kardeşimin iftar davetini Sebilürreşad genel merkezimizde icra ederek hemşehrilerimizle Akif'in çatısı altında bir araya gelmekten dolayı memnun olduk. Güçbirliği, evvela bir araya gelerek gerçekleşir. Adanalılar olarak Başkentteki varlığımızın böyle bir iftar sofrasıyla vücut bulması önemlidir, mutlaka bunun devam ettirilmesi gerekir ' dedi.

Program'da söz alan TRT Dış Yayınlar daire Başkanı Serdar Aydın ve Milli Eğitim bakanlığı Strateji Daire Başkanı Eğitimci Baki Öztürk'te özellikle aynı atmosferi soluyan insanlar olarak daha sık bir araya gelmenin önemine vurgu yaparak, "Büyükşehirde tanıdık simalar arıyoruz, kalabalıklar içinde çoğunlukla yalnızız. Adana'dan bir koku almak, Adana'ya dair özlemlerimizi gidermeye yardımcı oluyor. Tanıdık sesler, yüzler görmek bizi hayata bağlıyor. Bu anlamda bu akşam iftarda sizlerle bir araya gelmekten dolayı mutlu olduğumuzu ifade ediyoruz. Adana Güç Birliği Vakfı Başkanı Bilal Nadir Beye ve Sebilürreşad Genel Yayın Yönetmeni Fatih Bayhan'a ev sahiplikleri için teşekkür ediyoruz dediler. 

Ankara'daki Adanalıların buluştuğu iftar programına  Sebilürreşad Yayın Kurulu Başkanı Recep Garip, Adana Güçbirliği Vakfı Başkanı Bilal Nadir Gök, Vali Süleyman Tapsız, Kaymakam Mustafa Tapsız,  TRT Dış yayınlar Daire Başkanı Serdar Aydın, Türk Telekom Ankara Bölge Müdürü Ömer Yıldız, Sebilürreşad Genel yayın Yönetmeni Fatih Bayhan, EkoAvrasya Yönetim kurulu Başkanı Hikmet Eren, OGM daire Başkanı Zekeriya Nane, Saros Araştırma merkezi Başkanı Burhan Eptemli, Hakim Ahmet Revan kula, Hakim Selim Özkaya, Bürokrat Nebi Erol Metin, MEB daire Başkanı Mehmet Baki Öztürk,  EGM Mustafa Ergül, Başkent Üniversitesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Haluk KARADAĞ, ASBÜ Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Ali Avcu, Ahmet Acar, Bürokrat Metin Şehitoğlu, Bürokrat Yusuf Şehitoğlu, Sebilürreşad Yayın koord. Mehmet poyraz iştirak etti.Programa şehir dışında görevde bulunduğu için katılamayan; Ahmet Emre Bilgili (MEB Müsteşar yrd.), Hakim Aladdin Varol, Prof. Dr. Mustafa Avcı (ASBÜ Öğr. Üyesi),  Prof. Dr. Ali Danışman (ASBÜ Rektör Yrd.) katıldı.


Benzer Haberler
Benzer haber bulunamadı...
Bu Habere Yapılan Yorumlar
Bu habere henüz yorum yapılamış...
Habere Yorum Yaz
Ad Soyad Label
E-Mail Adresi
Yorum  
  

Reklam Alanı  

En Çok Okunan Haberler  

En Çok Yorumlanan Haberler  

Reklam Alanı  

Ziyaretçi Sayacı  
Online :  16185 kişi
Bugün :  6099 kişi
Bu Ay :  283698 kişi
Toplam :  22733541 kişi
2014 Adana Kulis. Tüm Hakları Saklıdır.