13. Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı Açıldı

13. Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı Açıldı

13. Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nın açılışı, Vali Dr. Süleyman Elban’ın katılımıyla gerçekleştirdi.

TÜYAP Adana Uluslararası Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı’nın açılış törenine Vali Elban’ın yanı sıra; Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Vali Yardımcısı Muzaffer Şahiner, Çukurova Kaymakamı Mustafa Kaya, Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir, Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Bölge Müdürü Emir Basalak, oda başkanları, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, sektör temsilcileri ile çok sayıda davetli katıldı.

Vali Dr. Süleyman Elban açılışta yaptığı konuşmada, Adana'nın mobilya sektöründe her geçen yıl ilerleme kaydettiğini söyledi.

Kentin sanayi, tarım, ticaret konusunda iddiasının tartışılmaz olduğunu belirten Vali Elban, "Adana'nın mobilyacılıkta yaptığı çalışmaların, esas itibarıyla çok görülmeyen, bilinmeyen bir tarafı var. Ürettiği şeyler başka şehirlerde lüks mobilyalara dönüşüyor. Onun iskeletini, ustalığını, işçiliğini yapan Adana'dır. İnşallah artık mobilyanın tamamı, nihai tüketiciye de buradan üretilerek gider ve sektörün tamamı burada bir bütün olarak oluşur." diye konuştu.

Vali Elban, bu yıl 13'üncüsü düzenlenen fuarın sektörün tanınmasına büyük katkı sağlayacağını dile getirdi.

Adana'nın fuarlar şehri olmaya başladığını aktaran Vali Elban, şöyle devam etti:

"Bu ve benzeri özellikle kalite anlamında yüksek fuarlarla ilimiz, ülkemizdeki birkaç nadir fuar şehirlerinden birisi olacaktır diye düşünüyorum. Adana'da her vatandaşın ve sektörün sorunlarıyla ilgilenmek bizim boynumuzun borcu. Mobilyacılarımıza da bu anlamda destek veriyoruz. Onlar üretsinler, satsınlar, para kazansınlar. İnşallah bizler de onların ihtiyaçlarını ve eksiklerini tamamlamak için gayret göstereceğiz."

Vali Elban, 4-9 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek olan bölgemizin en büyük mobilya fuarına tüm vatandaşlarımızı davet etti.

Vali Elban ve diğer konuşmacıların ardından 13.Çukurova Mobilya ve Dekorasyon Fuarı, katılımcıların ve sektör temsilcilerinin fuarda sergilenen ürünleri incelemeleriyle sürdü.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER