Adana Sanayi Odası Başkanı Kıvanç’tan ASKON Üyelerine Tecrübe Paylaşımı

Adana Sanayi Odası Başkanı Kıvanç’tan ASKON Üyelerine Tecrübe Paylaşımı

Adana Sanayi Odası (ADASO) Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Kıvanç’ın konuşmacı olarak katıldığı “Üye Kaynaşması ve Tecrübe Paylaşımı” programı ASKON üyelerinin katılımıyla ASKON Adana İl Binası’nda gerçekleşti.


Programın açılışında konuşan Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Adana Şube Başkanı Recep Çalışkan; “Bugün burada başarılarıyla izler bırakan Kıvanç ailesinden Sn. Zeki Kıvanç’ı ağırlamaktan ayrıca mutlu olduğumu belirtmek isterim. Adana Sanayi Odası ve ASKON iş birliğiyle çok güzel projelere imza atıyoruz, çalışmalarımıza hız kesmeden devam edeceğiz Allah’ın izniyle. Üyelerimizin ASKON derneğimiz aracılığıyla güzel ve faydalı projelere imza atmaları için elimizden gelen ne varsa Yönetim Kurulu Üyelerimiz ile birlikte her zaman elimizi taşın altına bırakmaya hazırız. Programımızın hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyor, katılımlarınızdan dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Düzenlenen programdan memnuniyetlerini dile getiren Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, ise konuşmasında; “Tüm dünyada artan enflasyon baskına bağlı olarak düşen alım gücü, durgunluk endişesi, Rusya-Ukrayna savaşı ve enerji krizi gibi etkenler 2022 yılında küresel ekonomiyi olumsuz yönde etkiledi. Yaşanan ve neredeyse son 50 yıldır görülmeyen gelişmeler nedeniyle 2023 yılına ilişkin birçok belirsizlik hali hazırdaki bizleri beklemektedir. Bu süreçte temkinli ve ön görülmesi zor bir süreç ile karşı karşıyayız.” dedi.

Konuşmasında iklim değişikliğine de değinen Kıvanç, “Sağlıktan tarıma, sanayi üretiminden lojistiğe ve dünya emtia ticaretine kadar iklim değişikliği hayatımızın her alanını derinden ilgilendiriyor. Avrupa Yeşil Mutabakatı; enerji, sanayi, ulaşım ve tarım gibi alanlarda hayata geçirilecek programlarla, 2050’de Avrupa’yı iklim dostu ve karbon-nötr bir kıta haline getirmeyi hedefliyor.” diyerek iklim değişikliğine dikkat çeken Başkan Kıvanç, sürdürülebilir kalkınmanın yeni fırsatlar doğuracağını ifade etti.

Sanayi Odası Başkanı Kıvanç, ülke ekonomisinde sanayinin önemine dikkat çekerek “Sanayinin öncülük yaptığı büyüme; ayakları yere basan, gerçekçi, önü açık bir büyümedir. Türkiye’mizin ihracatı 2022 yılı Ocak-kasım döneminde geçen yılın aynı dönemine göre, yüzde 14 artışla 231 milyar doları geçti. Cenab-ı Allah’ın izniyle yıl sonunda 250 milyar dolar barajını geçeceğiz.” ifadelerini kullandı.


Başkan Kıvanç konuşmasına “Bölgemiz adına her alanda olumlu gelişmelerin yaşanması dileklerimle, hepinize selam, sevgi ve saygılarımı sunuyor katılımınız için çok teşekkür ediyorum. Sağlıklı günler diliyorum.” ifadeleriyle son verdi.

Program sonunda, ASKON Başkanı Recep Çalışkan, Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç’a günün anısına İbrahim Suresi 7. Ayeti “Eğer şükrederseniz mutlaka size nimetlerimi artırırım.” yazılı olduğu tablo hediye etti.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER