Adana'da MHP’nin teklifine Odalardan destek!

Adana'da MHP’nin teklifine Odalardan destek!

Fiyatların tekrar aşağı çekilmesi için MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla başlatılan kampanya kapsamında MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı; ilk olarak ATO Başkanı Atilla Menevşe, ADASO Başkanı Zeki Kıvanç ve AESOB Başkanı Niyazij Göğer’i ziyaret etti.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı, döviz kurundaki düşüşün ardından mal ve hizmetlere yansıtılan fiyatların aşağı çekilmesi maksadıyla MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatlarıyla MHP Genel Merkezince başlatılan kampanya için sahaya çıktı. 

ATO, ADASO ve AESOB’ye ziyaret…

Avcı; bu kapsamda sanayi, ticaret ve esnaf kesimini temsil eden Oda Başkanlarını ziyaret ederek destek istedi. Başkan Bünyamin Avcı, İl Başkan Yardımcısı Sayım Azmaz ile birlikte yaptığı ziyaretlerde Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atilla Menevşe, Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (AESOB) Başkanı Niyazi Göğer’in kapılarını çaldı. 

Avcı destek talebinde bulundu

Başkan Avcı, gerçekleştirdiği ziyaretlerde, bir süredir döviz kurunda ekonomi gerçekleriyle bağdaşmayan artışlar yaşandığını, bunun gayri milli iç ve dış lobilerce de körüklendiğini, beraberinde pek çok mal ve hizmette zam furyasının meydana geldiğini, neticede tüm vatandaşların mağdur olduğunu anlattı. Hükümetin açıkladığı ekonomik programla beraber döviz kurunun Türk Lirası karşısında tekrar gerilediğini belirten Avcı, “Köpürtülen fiyatların inmesi lazım. Tüketiciyi ezen fiyat artışları piyasa istikrarını da zedeliyor. Biliyoruz ki sizler de, halkımız da bundan rahatsız. Sizlerin, firmalarımızın desteği önemli.”dedi. 

Başkanlar bu konuda çaba verecekler

ADASO Başkanı Zeki Kıvanç, ATO Başkanı Atilla Menevşe, AESOB Başkanı Niyazi Göğer; Hükümetin yeni ekonomik programından umutlu olduklarını, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin çabasını takdirle karşıladıklarını belirttiler. Piyasa fiyatlarının kimi ürünlerde düzeltme hareketine geçtiğini, zaman içinde tüm piyasada bunun sonuçlarının görülebileceğini vurgulayan Kıvanç, Göğer ve Menevşe; kendilerinin de bu konuda çaba içinde olacaklarını bildirdiler. MHP Adana İl Başkanı Bünyamin Avcı; Zeki Kıvanç, Atilla Menevşe ve Niyazi Göğer’e ilgilerinden ve desteklerinden ötürü teşekkür etti. Avcı, başlattıkları çalışmaya devam edeceklerini ifade etti. 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER