Adana'da su zammına Cumhur ittifakı 'Dur' dedi

Adana'da su zammına Cumhur ittifakı 'Dur' dedi

Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) Genel Müdürlüğü 2021 Kasım Ayı Genel Kurul Toplantısı yapıldı. 

CHP'li Zeydan Karalar yönetimindeki Adana Büyükşehir Belediye  Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ) 'nin su zammı talebi Cumhur İttifakı tarafından ret edildi. 

Genel kurulda söz alan Adana Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, 'B
ir yılda yapılan %20 zammın üstüne siz bir %15 daha istiyorsunuz. %35'e getirmek istiyorsunuz. El insaf! El insaf' diyerek Başkan Zeydan Karalar'a tepki gösterdi. 


Gülaçtı zamma neden karşı çıktıklarını şöyle anlattı;

'Öyle bir konuşuyorsunuz ki şimdi Adanalı hemşehrilerimiz bizi dinliyorsa herkesin kafası karışmıştır. Çünkü zannediyorsunuz ki öyle bir konuşuyorsunuz ki burda bugüne kadar bu suya hiç zam yapılmadı arkadaş!

Bakın 2020 Aralık ayında 3.35 tl olan su bedeli 2021 Aralık ayında 4.02 olmuş. %19,90 yani yaklaşık %20'lik bir artış var. Niye var biliyor musunuz? Bu meclis gene kendi aldığı kararla, oy birliği ile aldığımız kararla geçen dönemden de gelen bir karar şeklinde enflasyon karşısında belediye suya olan bedeli korusun diye her ay enflasyon oranında zaten bir zam geliyor. Yani bir yılda yapılan %20 zammın üstüne siz bir %15 daha istiyorsunuz. %35'e getirmek istiyorsunuz. El insaf! El insaf'

Kıymetli hemşerilerim siz bunu kabul eder miydiniz? Biz Cumhur ittifakı olarak bir sende yapılan %20 zammın üstüne bir %15 zammı daha kabul etmedik.

Performans programının bütçesi de tutmamış. Tutmasın arkadaş! Gerçekleşmeniz düşük çıkar. Ona göre planlasaydınız. Bizimle istişare etseydiniz. Bu zammı vermeyeceğimizi zaten söylerdik. Çünkü siz enflasyon karşısında ezilmediniz. Ezilmiyorsunuz. 2021 Ocak'ta da gene her ay olduğu gibi zam yapacaksınız. O yüzden suyu ki Adana gibi bir yerde zaten maliyetleriniz düşük zaten kar ediyorsunuz. Burası zarar etmiyor. Büyükşehir belediyesini fonlamayı bıraktı. Büyükşehir Belediyesi ASKİ'ye olan borcunu ufak ufak öder gene bütçe tutar. 

Yani evet, Cumhur ittifakı olarak bir yıl içinde yapılan %20'nin üzerine ekstra bir %15 zamma da hayır dedik. Günahı da bizim boynumuza. Biz bu zammı kabul etmedik'  

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER