ATB’de Lisanslı Depoculuk, ELÜS ve TÜRİB tanıtıldı

ATB’de Lisanslı Depoculuk, ELÜS ve TÜRİB tanıtıldı

Adana Ticaret Borsası ev sahipliği ve TÜRİB İşbirliği ile Lisanslı Depoculuk, Elektronik Ürün Senedi (ELÜS) ve Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) tanıtıldı.

Tanıtım toplantısına TÜRİB Piyasalar Genel Müdür Yardımcısı Necla Küçükçolak, TMO Alım ve Muhafaza Daire Başkanlığı Lisanslı Depoculuk Şube Müdürü Mevlüt Akan ve Ziraat Bankası Mersin Bölge Başkanı Murat Kara konuşmacı olarak yer aldı.

ŞAHİN BİLGİÇ, “ÜRETEN KAZANMALI, TARIMDA SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK SAĞLANMALI”

Adana ili merkez ve ilçelerinde faaliyet gösteren Lisanslı Depoculuk AŞ.’leri, üreticiler, borsa üyeleri, Ziraat Bankası ve Toprak Mahsulleri Ofisi yetkililerinin katıldığı tanıtım ve istişare toplantısının açılış konuşmasını yapan Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, Türk tarımında önemli bir eşiğin aşılmasında çok değerli bulduğum Lisanslı Depoculuk, Türkiye Ürün İhtisas Borsası (TÜRİB) tanıtım toplantısı hepimize hayırlı olsun. Ülkemizde Lisanslı Depoculuğun gelişimini ve TÜRİB entegrasyonunu ülkemiz tarımı için bir devrim niteliğinde görüyorum. Lisanslı depolarda muhafaza edilen TÜRİB’de işlem gören tüm ürünlerin pazar değeri artıyor. Ben buradan TÜRİB’e üye olmamış üreticilerimize bir kez daha seslenmek istiyorum. Emeklerinizin, alın terinizin karşılığının tam olarak alındığı bu platforma üye olun. Bugün burada Lisanslı Depoların üreticilere ve üyelerimiz olan faydalarını, devletimiz tarafından verilen destekleri, TÜRİB ve ELÜS’ün işleyişini, Ziraat Bankasının sağladığı destekleri net olarak dinleyeceğiz. Ve farkındalığımız daha da artacak. Amacımız üretenin, alıp satanın, sanayicinin memnuniyetidir. Böylece üreten de işleyen de alıp satan da kazanacaktır. Adana’da başlayan buğday hasadının hayırlı ve bereketli olmasını diliyor, bu tanıtım toplantımıza zaman ayırıp gelen tüm paydaşlarımıza hoş geldiniz diyor, saygılar sunuyorum.” diye konuştu.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER