Binali Yıldırım, Kıvanç Tekstil’i ziyaret etti

Binali Yıldırım, Kıvanç Tekstil’i ziyaret etti

Bir dizi temas ve ziyarette bulunmak üzere Adana’ya gelen Başbakan ve 28. dönem TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Kıvanç Tekstil’i ziyaret etti. 

Başbakan Binali Yıldırım’a ziyaretinde eşlik edenler arasında Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erkan Kandemir, Adana Valisi Süleyman Elban, Mersin Valisi Ali İhsan Su, Adana Milletvekilleri Tamer Dağlı, Mehmet Şükrü Erdinç, Ahmet Zenbilci, Abdullah Doğru,  Osmaniye Milletvekili İsmail Kaya, Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, Çukurova Üniversitesi Rektörü Meryem Tuncel, Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, ATO Başkanı Atila Menevşe, Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, AOSB Başkanı Bekir Sütcü ve çok sayıda iş insanı yer aldı.

Yıldırım ziyaretinde, Adana Sanayi Odası Başkanı ve Kıvanç Tekstil Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Kıvanç, Kıvanç Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Kıvanç, Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kıvanç ve Fatih Kıvanç’dan tesislerinin üretim faaliyetleri hakkında bilgi aldı. 

Binali Yıldırım’ın ziyaretinde konuşan Adana Sanayi Odası Başkanı ve Kıvanç Tekstil Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Zeki Kıvanç, “Kıvanç Tekstil olarak bizler, üretmeye, insanımızın geleceğini yeşertmeye, büyük Türkiye’nin hayallerini gerçeğe dönüştürmek için var gücümüzle çalışıyoruz.  Bugün Kıvanç Tekstil alanında lider bir işletmeden çok daha fazlasını ifade ediyor. Tekstil ve yenilenebilir enerji sektöründeki faaliyetlerimize ek olarak Türkiye’mizin dışa bağımlığını azaltmak için 2020 yılında kâğıt sektöründe de üretim kararı aldık. Yapacağı ürün gamında Türkiye tüketiminin yüzde 70’ini karşılayacağız. 250 kişiye ekmek kapısı olacak Kıvanç Kağıt Fabrikasını, Cumhuriyetimiz 100’ncü yılı olan 2023 yılında devreye almak için çalışmalarımızı başlattık” dedi.

Başbakan ve 28. dönem TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve beraberindeki heyet daha sonra tesislerde üretim faaliyetlerini inceledi. Yıldırım’a kumaş üzerine basılmış fotoğrafı hediye edildiği ziyaret, yapılan fabrika gezisi ardından sona erdi.


 

Etiketler:
kıvanç tekstil

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER