ÇUKUROVA SİFED Başkanı Hüseyin Kış: Çukurova'ya dair umutlarımız var

ÇUKUROVA SİFED Başkanı Hüseyin Kış: Çukurova'ya dair umutlarımız var

Çukurova Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (ÇUKUROVA SİFED) Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Kış, Cumhuriyetin 2. Yüzyılında Çukurova’nın sesinin daha gür çıkması için yoğun bir emek sarf edeceklerini kaydetti. Tarım ve sanayinin beşiği, turizmin göz bebeği, mümbit Çukurova topraklarının hak ettiği değeri bulacağına inandığını dile getiren Başkan Kış, “2023 yılında bölgemizde artacak sinerjinin, hem Adanamıza hem Mersinimize ve elbette ülkemize yeni yatırım alanları, istihdam, üretim ve ihracat olarak döneceğine inanıyorum” dedi.

“YENİ KAZANIMLAR ELDE ETMELİYİZ”

Türkiye iş ve siyaset dünyasının Çukurova topraklarının gücünü, iş dünyasının birlikteliğini, inancını, geleceğe dair umutlarını net olarak bildiğini ifade eden Başkan Kış, “Bu bilgi ve güçle, potansiyelle bölgemiz adına önemli kazanımlar elde edebilmeliyiz. Bu bilinçle hareket etmek ve ortak paydada buluşarak hedef belirlemeliyiz” diye konuştu.

Adana ve Mersin’in tarihi misyonuyla birbirinden bağımsız düşünülemeyecek iki kent olduğunu dile getiren Başkan Kış, “Ortak hareket etme bilincinin getirdiği pozitif düşüncelerin, geleceğe dair umutların artacağına ve yerini somut gelişmelere bırakacağına inanıyorum. İki şehrin sinerjisinden doğacak güçle Cumhuriyetimizin 2. Yüzyılını yeni başarılarla taçlandırabiliriz” ifadelerini kullandı.

“ATATÜRK’ÜN İZİNDEYİZ”

Cumhuriyetin ikinci yüzyılının, azim, fedakârlık ve başarılarla dolu bir geçmişi değerlendirirken Türkiye’nin her bölgesinde adil, müreffeh ve aydın bir geleceği birlikte oluşturmaya imkân tanıyacağına inandığını vurgulayan ÇUKUROVA SİFED Başkanı Hüseyin Kış, “Çukurova Bölgesi olarak kendi geleceğimizi tayin ederken ülkemizde ve dünyada yaşanan yeni gelişmelerden elbette ki bağımsız olmayacağız. Hızlanan dönüşümleri yakından takip edecek, bölgemizin gelişimi için tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz” diye konuştu.

Başkan Hüseyin Kış, 2023 yılının Çukurova’ya, Türkiye’ye ve tüm dünyaya önce barış, sağlık, huzur ve mutluluk getirmesini dilerken, iş dünyası temsilcileri olarak Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefte yürümeye devam edeceklerini sözlerine ekledi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER