Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek göstergenin detaylarını açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek göstergenin detaylarını açıkladı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından millete seslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge çalışmasının detaylarını Millete sesleniş konuşmasında duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 3600 ek gösterge düzenlemesinin memurlar arasında adaletsizlik yaratmaması için devletin kamu çalışanları lehine bir fedakarlık yaptığını söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu çalışanları ve emeklilerinin ek göstergelerine 600 puanlık artış yapılacağını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Genel müdür yardımcılarının ek göstergeleri 3 bin 600'den 4 bin 400'e, şube müdürü seviyesindeki yöneticilerin alacakları 2 bin 200'den 3 bin seviyesine çıkacak." ifadelerini kullandı.


Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamasının tam metni; 

'Biraz önce ifade ettiğim gibi memurlarımızın Ek Gösterge düzenlemesi çalışmasını tamamladık. Meclisin takdirine sunulacak safhaya getirdik.

Öğretmen, polis, sağlık çalışanı ve din görevlilerinin ek göstergelerini 3600'e çıkarma sözü vermiştik. Ancak bu görevler için yapılacak artışın memurlar arasında hiyerarşiyi bozacak durumu gördük. Tüm memurlarımızın ek göstergelerinde 600 puanlık artışa gitmeyi kararlaştırdık.

5,3 milyon kamu görevlisinin tamamı yılbaşından itibaren bu düzenlemeden yararlanacaktır.

Birinci dereceye gelmiş olma şartıyla tüm hak sahipleri 3600 ek göstergeye yükseltilecektir.

Genel müdürlerin ek göstergeleri 4400,
şube müdürü ve ilçe müdürü ek göstergeleri de 2200'den 3000'e çıkartılacaktır.

Ek gösterge ile memur maaşlarında küçük artış olsa da emekli ikramiye ve maaşlarında ciddi kazanımlar getiriyor.

Ek göstergesi 3600'e çıkan 30 yıllık memurun emekli aylığı 1234 ile 1391 lira arasında, emekli ikramiyesi de 44 bin ile 50 bin 150 lira arasında artacaktır.

Düzenlemenin yürürlüğe gireceği yılbaşına göre çok daha yüksek seviyelerde gerçekleşecektir.

Kamu görevlilerin maaşlarına da yansıtılacaktır. Mülki idare amirleri başta olmak üzere özlük haklarıyla ilgili makas iyileştirici düzenleme ile gerçekleştireceğiz. Ek göstergenin hayırlı olmasını diliyorum. 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER