Gazette Gazetesi, dijital ortamda yayın hayatını daha güçlü şekilde sürdürüyor

Gazette Gazetesi,  dijital ortamda yayın hayatını daha güçlü şekilde sürdürüyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin öncülük ettiği “Sıfır Atık Projesi” gittikçe daha da yaygınlaşıyor.

Ülkemizde de gittikçe yaygınlaşan ve kabul gören sıfır atık uygulamalarına, Gazette Gazetesi de katıldı.

GAZETTE BİR TIK UZAĞINIZDA!..

Gıdadan sanayi ürünlerine kadar geniş bir yelpazede çevre, doğa ve insanı esas alan sıfır atık uygulamaları, daha yaşanabilir bir Dünya’yı hedefliyor.Gazette Gazetesi de bu hedef doğrultusunda, Basın İlan Kurumu'nun teşvikiyle 2023’ün Haziran ayının başında yazılı basımını durdurarak, dijital ortamda yayın hayatını devam ettirme kararı aldı.

Gazette’nin bu kararı almasında girdi maliyetlerinin yükselmesinden öte; "Sıfır Atık" uygulamaları çerçevesinde doğayı, çevreyi koruma ve israfı önlemek amacı ağır bastı. Bu hedef doğrultusunda tamamen dijital yayın hayatına geçen Gazette Gazetesi, kendi ölçütünde “kağıt israfının” da önüne geçerken, bütün Dünya’yla teknolojinin verdiği imkanla artık bir tık uzağınızda.HANIMEFENDİ ERDOĞAN GUTERRES İLE İYİ NİYET BEYANNAMESİ İMZALAMIŞTI

Ülkemizin başlattığı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendi’nin öncülük ve himayesinde yaygınlaşan “Sıfır Atık Projesi”, dünyada da büyük yankı uyandırmıştı. 2022’de, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Birleşmiş Milletler (BM) Genel Kurulu’na katılmak üzere gittiği ABD’deki ziyaretine eşlik eden Hanımefendi Erdoğan, burada BM Genel Sekreteri Antonio Guterres ile “Sıfır Atık Projesi”nin tüm dünyada yaygınlaşması için iyi niyet beyannamesi imzalamıştı. İmza töreni öncesi Hanımefendi Erdoğan, sanatçı Deniz Sağdış’ın günün anlamına uygun olarak atık tekstil parçalarıyla yaptığı BM Genel Sekreteri Guterres’in portresini kendisine hediye etmişti.

Guterres de törende yaptığı konuşmada, BM’nin mücadele ettiği en önemli konular arasında bulunan çevreci proje kapsamında BM’nin Türkiye’nin Sıfır Atık Projesi’nin küresel çapta yaygınlaştırılması için çağrıda bulunmuştu. Hanımefendi Erdoğan’ın bu girişimi, dünya kamuoyu tarafından büyük bir başarı olarak değerlendirilmişti 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER