Malkara Ticaret Borsası Adana Ticaret Borsası Kompleksini İnceledi

Malkara Ticaret Borsası Adana Ticaret Borsası Kompleksini İnceledi

Malkara Ticaret Borsası Yönetici ve üyeleri TOBB Akreditasyon Sistemi kapsamında mukayese çalışmaları yapmak ve faaliyetleri yerinde incelemek üzere Adana Ticaret Borsasına geldi.


Türkiye’nin en modern ve teknolojik borsası olan Adana Ticaret Borsası’nı yerinde incelemek için Adana’ya gelen Malkara Ticaret Borsası Başkanı Atilla Ayaz ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Meclis Başkanı Ersin Kaçar ve Meclis Üyelerinin yanı sıra Malkara iş insanlarından oluşan heyet, Adana Ticaret Borsası Kompleksini gezerek bilgi aldılar.


ATİLLA AYAZ, “GERÇEKTEN ÖRNEK BİR BORSA YAPMIŞSINIZ”

Malkara Ticaret Borsası Başkanı Atilla Ayaz yaptığı konuşmada bölgelerinde giderek artan kömür madenlerinin verimli topraklarını ellerinden aldıklarını, bu yüzden ekim alanlarının azaldığını söyleyerek su havzalarının değiştiğini belirtti.

Malkara Ticaret Borsasının faaliyetleri ve işleyişi hakkında da bilgi veren Başkan Ayaz, “Borsamızın 117 faal üyesi var. 120 bin ton civarında buğday, 40 bin ton ayçiçek üretiyoruz. Hayvancılıkta sektöründe de iyiyiz. Süt ürünlerinde de üretimimiz yüksek. Adana Ticaret Borsasını ziyaret ederek Türkiye’nin en modern borsasını yerinde görmek istedik. Bu sayede iyi uygulamalardan faydalanmak istedik. Gerçekten örnek bir borsa kompleksi yapmışsınız. Ellerinize sağlık. Bugün burada kendi borsamızla ilgili yapmak istediğimiz bir çok faaliyetin yapılmış olduğunu ve fayda sağladığını gördük. İnşallah bizlerede nasip olur. Bizleri misafir ettiniz ve en güzel şekilde ev sahipliği yaptığınız için minnettarız.” dedi.


ŞAHİN BİLGİÇ, “ADANA ÜRETİMİ VE TİCARETİYLE POTANSİYELİ OLAN BİR İL”

Meclis Başkanı Osman Bağış, YK Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak, YK Üyesi Hamit Tezcan ve Genel Sekreter T. Gökhan Öztürk’ün hazır bulunduğu ziyarette Adana’nın üretimi ile ticari potansiyelinin birçok ile göre çok yüksek olduğunu ifade ederek ATB’nin tarihçesi ve faaliyetleri hakkında geniş bilgi veren Adana Ticaret Borsası Başkanı Şahin Bilgiç, “Çukurova dendiği zaman sadece Türkiye değil, dünya da biliyor. Çok verimli bir ova. Ne ekerseniz biçebileceğiniz toprakları var. Bölgemizin iş insanları, üreticileri gayretli ve çalışkandır. Türkiye’nin ilk hasadı Adana’mızda başlıyor. Hasadı başlayan ürünleri yerinde görmenizin tadı başka. Bu ziyaretiniz ile Malkara TB Üyeleri ve bizim üyelerimiz arasında bir köprü oluşturarak yakınlaşmayı geliştirir, iş ilişkisini sağlarız. Her geçen yıl ekilecek topraklarımız azalıyor, nüfus artıyor. Bu yüzden her platformda dile getirdiğimiz bir sözümüz var. ‘Ekilecek bir karış toprak asla boş bırakılmamalı’ diye. Özellikle dış pazarı alternatiflendirmemiz ve katma değeri yüksek ürünler üretmeliyiz. Yaşanan savaşlardan dolayı narenciye ihracında biraz sıkıntı yaşadık ama kaliteli üretilen ürünler her zaman alıcı bulur. Bu yüzden her zaman en iyi üretimi hedeflemeliyiz. Adana Ticaret Borsası olarak üyelerimizin her zaman yaşadıkları sıkıntıları ilgili kurum ve kuruluşlara iletiyor ve takipçisi oluyoruz. Sizleri Adana’mızda görmek bizleri gerçekten mutlu etti. Hoş geldiniz.” diye konuştu.


ÇUKUROVA PAMUĞU HEDİYE EDİLDİ

Adana Ticaret Borsa Kompleksi’nde bulunan İdari Bina, Elektronik Alım-Satım Salonu, Yetkili Sınıflandırıcı ve Merkez Laboratuvarlar, Lisanslı Depolar ile Tüccar ofislerinin gezilmesinin ardından Başkan Bilgiç, Başkan Ayaz’a tescilli Çukurova Pamuğu hediye etti.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER