MÜSİAD çatısında Adana Kayseri iş birliği

MÜSİAD çatısında Adana Kayseri iş birliği

MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak, birbirine komşu olan Adana ve Kayseri’nin iki önemli sanayi şehri olduğunu belirterek, “Daha etkin iş birliğine ihtiyacı var. Bu sağlanırsa her iki şehrin ekonomisi daha hızlı büyür” dedi. 


Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Adana, MÜSİAD Kayseri üyelerini ağırladı. ATOSEV Tesisleri’nde bir araya gelen Adana ve Kayseri MÜSİAD Üyeleri sektörel ikili görüşme yapma imkânı buldu. MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak ve MÜSİAD Kayseri Başkanı Mehmet Kütahneci, her iki şehrin Türkiye’nin güçlü ekonomi merkezleri olduğuna dikkat çekerek, daha etkin iş birliğinin iki şehre önemli kazanç sağlayacağını söylediler. 


MÜSİAD Adana Başkanı Burhan Kavak, Adana ve Kayseri’nin iki sınır şehri olmasına rağmen sanayi ve ticaret başta olmak üzere birçok alanda yeterli iletişim ve iş birliğinin bulunmadığını söyledi. Adana’nın Kayseri ile özel sektörden üniversitelere birçok kurumla iş birliği yapabileceğini, farklı alanlarda ortaklıklar kurulabileceğine dikkat çeken Kavak, “Kayseri, Adana’ya sadece coğrafi olarak yakın değil. Birçok Kayserili iş insanı Adana ekonomisine önemli katkı sağlıyor. Bu yakınlık avantajının ekonomiye daha fazla katkı sağlayabilmesi için iş insanlarının ve iki şehrin kurumlarının ortak işlerde ve ortak projelerde buluşması lazım. MÜSİAD camiası olarak biz bunu başlattık. Yönetim kurullarımızla yaptığımız ortak toplantıda iş birliği fırsatlarını değerlendirdik. Bunu önümüzdeki dönemde yapacağımız etkinliklerle daha da genişleteceğiz” dedi. 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER