Tarım ve hayvancılık sektörü tarımın başkenti Adana’da buluşuyor

Tarım ve hayvancılık sektörü  tarımın başkenti Adana’da buluşuyor

Ülkemizin önde gelen sektörlerinden tarım ve hayvancılığın yerli ve yabancı paydaşlarını buluşturacak olan Adana Uluslararası Tarım Fuarı, 16. Kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. 

Fuar, tarımın her alanında ve bahçecilik ekipmanları konularında ihtiyaç duyulacak her türlü donanım, geniş ürün gamı, son teknolojik ürünler ve inovasyon konusundaki tüm farklılıkları ziyaretçilerin beğenisine sunarak üretici ile son kullanıcıyı bir araya getirecek.  Tarımın başkenti Adana’da 35.000 metrekarelik alanda hazırlanan, 7-11 Kasım 2023 tarihleri arasında düzenlenecek olan Adana Uluslararası Tarım Fuarı, bölgenin en kapsamlı tarım ve sera bahçe fuarları arasında yer alıyor. 

Çukurova’nın en büyük tarım buluşması olarak nitelendirilen fuarda; traktörler, biçerdöverler, hayvancılık, tarımsal mekanizasyon ve teknolojileri, zirai ilaçlar, gübreler, tohum, fide, fidan, çiçekçilik, sera teknolojileri, su ve sulama sistemleri çiftçilik ekipmanları, hayvan sağlığı ve ekipmanları, hayvansal üretim makineleri, canlı hayvan yetiştiriciliği, tarımsal ürünler, Agro bilişim ürün grupları sergilenecek. 

Fuara Azerbaycan, Irak ve İran’dan 250’nin üzerinde yabancı iş insanı ile 60’in üzerinde il ve ilçeden ziyaretçi bekleniyor. 

Tüyap Fuarcılık A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “Tarımın başkenti Adana’da böyle bir fuara ev sahipliği yapmaktan memnuniyet duyuyoruz. Her yıl ziyaretçi sayımız artıyor. Yüksek sayıda verimli iş bağlantıları bekliyorum. Ayrıca fuarımızda çiftçilerimizin ihtiyaç duyduğu her türlü ürün, hizmet ve teknoloji yer alacak” diye konuştu.


Fuar, dört gün boyunca sadece son gün 18.00’e kadar olacak şekilde 9.30 – 18.30 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER