118 U Lions Kulüpleri Gelecek Liderini Belirledi

118 U Lions Kulüpleri Gelecek Liderini Belirledi

118-U Yönetim Çevresi Federasyonu 37. Genel Kurulu Tamamlandı

 

118-U Yönetim çevresi Federasyonu 37. Genel Kurulu, Mersin Mezitli Belediyesi Kültür Merkezi Salonu’nda delegelerin ve kulüp üyelerinin katılımıyla gerçekleştirildi. Trabzon, Samsun, Ankara, Mersin, İskenderun, Hatay, Gaziantep ve Diyarbakır olmak üzere 53 lions kulüplerinin katılımı, 1300 üye ve delegasyonunun oy kullandığı genel kurulda, Genel Yönetmen ikinci Yardımcılığında Dr. Cengiz Kurt 117, rakibi Atahan Şen 50, konsey başkan yardımcılığında Ender Sakintuna 102, Cüneyt K. Erginkaya’nın 62 oy alması neticesinde Dr. Kurt ve Sakintuna seçimde başarı ile çıkan isimler oldu 

 

Saygı duruşunda bulunulmasının ardından İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurul 2021-2022 Dönemi Genel Yönetmeni Muzaffer Çetin’in açılış konuşmasıyla devam etti. Başkanlık divanının seçiminin ardından gündem görüşülerek oylandı.

2020-2021 dönemi çalışma raporunun sunulması ve görüşülmesinin ardından 2020-2021 dönemi bilanço ve gelir gider tablolarının ibrazı gerçekleştirildi. Gündem akışı içerisinde açık oylama ile Uluslararası Lions 118-U Uluslararası Direktör adayının belirlenmesi seçiminde, Ln. Danyal Kubin aday olarak belirlendi. 2022-2023 sekreter ve sayman tanıtımından sonra 2022-2023 denetim kurulu asil ve yedek üyelerinin tanıtımı yapılarak, sandık kurullarının ve oy sayım kurulunun oluşturulması gerçekleştirildi.

 

2022-2023 Dönemi Konsey Başkan Yardımcı adayları Ender Sakintuna ve Cüneyt Erginkaya, 2022-2023 Genel Yönetmen 2. Yardımcısı adayları Dr. Cengiz Kurt ve Atahan Şen’in sunumlarının ardından 2022-2023 Genel Yönetmen 1. Yardımcısı adayı Erol Aydın’ın sunumu, 2022-2023 Genel Yönetmen adayı Ayşegül Taş’ın sunumu ile bütçesinin görüşülmesi ve oylanması tamamlandı.

 

118 U LİONS KULÜPLERİ GELECEK LİDERİNİ BELİRLEDİ

Seçimlerin gizli oylama ile yapıldığı genel kurulda oyların sayımının ardından, 118 U dönem çalışmasında Dr. Cengiz Kurt Genel Yönetmen 2. Yardımcısı, Erol Aydın Genel Yönetmen 1. Yardımcısı, Ender Sakintuna Konsey Başkan Yardımcısı, Ayşegül Taş ise Genel Yönetmen olarak görev yapacağı belirlenmiş oldu.

 

DR. KURT: “KAYBEDENİ OLMAYAN YARIŞTA, KAZANAN TÜRK LİONLARI VE DÜNYA İNSANLIĞI OLMUŞTUR”

Genel Yönetmen ikinci Yardımcısı Dr. Cengiz Kurt genel kurul sonrasında teşekkür konuşması yaptı. “Kaybedeni olmayan yarışta, kazanan Türk lionları ve dünya insanlığı olmuştur” diyen Dr. Kurt konuşmasını şöyle sürdürdü;

 

“Çıktığımız yolculukta Ankara, Samsun, Trabzon, Gaziantep, Hatay, Mersin ve Adana'dan, yönetim çevremizin dört bir yanından moral ve destek veren, katkıda bulunan, biz neredeysek orada olan, hazırlık çalışmalarında koşulsuz katkıda bulunan, yılmadan-şart koşmadan "BİZ VARIZ, BİZ HAZIRIZ" diyerek destek veren, zoru başaran gizli kahramanlarla Lionsun geleceğine verdikleri destek ve katkılar neticesinde yeni sorumluluklarımızı taşımaya hazırız. 105 yıl önce tohumu atılan, halen 200 ü aşkın ülkede 48.000 kulüple yaklaşık 1,5 milyon lions’un kuruluş misyon ve vizyonunda hizmet verdiği bu süreçte geleceğin lideri olarak nerede bir ihtiyaç varsa orda olmak, insanlığın refah ve mutluluğuna katkıda bulunabilmek için takım ruhu ile çalışmalarımızı yürüteceğiz. Dönemime kadar genel yönetmenlerimin en yakın çalışma arkadaşı olacağım projelerine destek vereceğim. Kulübünü temsil eden, delege olmasa da genel kurulumuza katılarak bu coşkuyu bizlere yaşatan Lion ve Leolar ile delege olmanın sorumluluğuyla özgür iradesini sandığa yansıtan tüm delege kardeşlerime içten teşekkürlerimi sunuyorum.”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER