18. Uluslararası Çukurova Yörük Türkmen Kültür Ve Sanat Şöleninde Kardeşlik Köprüsü Kuruldu

18. Uluslararası Çukurova Yörük Türkmen Kültür Ve Sanat Şöleninde Kardeşlik Köprüsü Kuruldu

18. Uluslararası Çukurova Yörük Türkmen Kültür ve Sanat Şöleni geniş bir katılımla gerçekleşti.

"Söğüt’ten Sarıçam'a Gönül Köprüsü" temasıyla düzenlenen şenlik renkli görüntülere sahne oldu.

6 Mayıs Cuma günü düzenleme komitesi üyeleri ve vatandaşların katılımıyla Çifte Minare Camisi'nde Mevlid-i Şerif'in okunması ile başlayan şenlik Atatürk Parkı'ndaki anıta çelenk sunumu ve aynı gün saat 19.00'da Yüreğir Belediyesi Kültür Merkezinde düzenlenen Yerelden Ulusala Yörük Türkmen Kültürü ve Çok Kültürlülük paneli ile devam etti.

Sarıçam Belediyesi Yörük Ormanı Şenlik Alanı'nda kortej yürüyüşü, çoban ateşinin yakılması ve Türk Dünyası Ozanlar Şöleni etkinliklerinin de gerçekleştirildiği şölen 3. gününde İl Müftüsü Dr. Hasan Çınar tarafından yapılan Türk Dünyasının ve Gönül Coğrafyamızın birlik ve beraberlik duası ve ardından yapılan protokol konuşmaları ile devam etti.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz, Vali Dr. Süleyman Elban, Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci ve Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı ve Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallılar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım gerçekleştirdikleri konuşmalarda birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yaptı.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Sadir Durmaz’dan sonra bir konuşma gerçekleştiren Vali Elban, “Şölenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür ediyor, bu şölenin birlik ve beraberliğimizi daha da güçlendirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, Anneler Günü’nü kutladı, şölenin yapılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı ve Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallılar Heyeti Başkanı Binali Yıldırım da konuşmasına Anneler Günü’nü kutlayarak başladı.

Ecdadımızın bize emanet ettiği bu topraklara gözümüz gibi bakacağız diyen Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı ve Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallılar Heyeti Başkanı Yıldırım, “Sonsuza kadar bu bayrak inmez, ezanlar dinmez!” dedi.

Türkler olmadan dünya tarihi yazılamaz sözüne atıfta bulunan Türkiye Cumhuriyeti’nin son Başbakanı ve Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) Aksakallılar Heyeti Başkanı Yıldırım, Türklerin dünyada esaret altında yaşamayan ender milletlerden biri olduğunu ve bunun böyle devam edeceğini söyledi.

Program şölene destek veren katılımcılara ödül ve plaket verilmesi ile son buldu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER