19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Adana'da da Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı Adana'da da Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı tüm yurt genelinde olduğu gibi Adana’da da çeşitli etkinliklerle büyük bir katılım ve coşkuyla kutlandı.

Atatürk Anıtı’na çelenk sunulmasıyla başlayan kutlamalar; kent protokolü, öğrenciler ve vatandaşların bando eşliğinde İstasyon Meydanı’na yürümesiyle sürdü.

İstasyon Meydanı’nda düzenlenen törende Vali Dr. Süleyman Elban, törene katılan protokol üyelerinin, gençlerin ve vatandaşların 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutladı. Törende, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, 19 Mayıs Atatürk'ü anma Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesaj okundu.  Mesajda şu ifadeler yer aldı.

“Bugün Millî Mücadele’nin Başkomutanı, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 104. yıl dönümünün sevincini ve coşkusunu yaşıyoruz. 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nızı en içten dileklerimle tebrik ediyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk gençliğine armağan ettiği 19 Mayıs 1919 tarihi, ecdadın imkânsızlıklar içinde dahi büyük bir iman ve inançla direniş ruhunu yeniden canlandırmasının sembolüdür. 19 Mayıs, Türk Milletinin emperyalist güçlere karşı birlik ve beraberlik içinde zulme boyun eğmeyeceğini haykırarak tarihin gördüğü en büyük kahramanlık destanlarından birini yazmaya başladığı gündür. Ecdadımızın istiklâli ve istikbali uğrunda sergilediği kahramanlıkları gelecek nesillere en canlı şekilde aktarmak başta gelen vazifemizdir. Bu anlayışla, bir asır önceki ruhla ecdadımızdan teslim aldığımız kutlu emanetlere sahip çıkıyor, ülkemizin geleceğinin sembolü Türkiye Yüzyılı’nı inşa ediyoruz. Mücadele azmimizi, büyük ve güçlü Türkiye’yi inşa etme heyecanımızı sürekli canlı tutmak için gençlerimizi tüm alanlarda destekliyor, onlara her türlü imkânı ve fırsatı veriyoruz. Ülkemizin demokrasi ve kalkınma atılımlarını tasarlar ve uygularken en çok gençlerimize güveniyoruz. Kendilerine sunduğumuz imkânları en iyi şekilde kullanarak bizlere büyük gururlar yaşatan gençlerimizle iftihar ediyoruz. Ülkemiz kalkındıkça, geliştikçe, büyüdükçe hayallerini gerçekleştirebilmeleri için gençlerimize daha fazla destek vereceğiz. Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu emanet ettiğimiz gençlerimizin, son devletimiz Cumhuriyetimize güçlü bir şekilde sahip çıkmaları, geleceğimize güvenle bakmamızı sağlamaktadır. Bu düşüncelerle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı tekrar tebrik ediyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere Kurtuluş Savaşımızın bütün kahramanlarını saygıyla anıyorum.”

Gençlik ve Spor İl Müdürü Muzaffer Çintimar’ın günün anlam ve önemine istinaden gerçekleştirdiği konuşmayla süren tören, Kültür ve Sanat Yarışmalarında başarılı olan öğrenciler tarafından şiirlerin ve “Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi”nin okunması,   halk oyunu ve jimnastik gösterileriyle devam etti.

Konuşmaların ve gerçekleştirilen gösterilerin akabinde tören, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı vesilesiyle düzenlenen resim, şiir, kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerinin verilmesiyle son buldu.

Törene, Vali Elban’ın yanı sıra; Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nihat Ergün, Adana milletvekilleri, , vali yardımcıları, kaymakamlar, ilçe belediye başkanları, kurum müdürleri, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş ve öğrenciler katıldı.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER