2022 Yılı 1. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

2022 Yılı  1. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Adana 2022 Yılı 1. İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Süleyman Elban’ın başkanlığında gerçekleştirildi.

Çukurova Kalkınma Ajansında gerçekleştirilen toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Tümay, Vali Yardımcısı Adem Arslan, ilçe kaymakamları, ilçe belediye başkanları ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

2021 yılında merkezi idare ve yerel yönetimler tarafından gerçekleştirilen ve yatırım programında yer alan projelerin yapım ve tamamlanma aşamalarının tüm ayrıntılarıyla ele alındığı toplantıda bir konuşma gerçekleştiren Vali Elban, sözlerine 2022 yılının hayırlı uğurlu olması temennisiyle başladı.

Konuşmasını “2022 yılının ilk koordinasyon kurulu toplantısını gerçekleştirmek üzere toplandık. Toplantımızda 2021 yılıyla ilgili bir değerlendirme yaptıktan sonra 2022 yılıyla ilgili beklentilerimizi, projelerimizi ve yapacağımız işleri konuşacağız.” sözleriyle sürdüren Vali Elban “2021 yılında ilimizde 468 proje uygulandı. Uygulanan projelerin bütçe büyüklüğü yaklaşık olarak 13 milyar 750 milyon TL civarındaydı. Bunun içinde yaklaşık 2 milyar 300 milyon TL hibe ödeneği kullanıldı. Daha önceki yıllardan gelen harcamalarla 172 proje tamamlandı. 212 proje devam etmekte, 38 proje ihale aşamasında, 38 proje etüt aşamasında, 8 proje ise tasfiye edildi. Yeni yılda bir önceki yıla göre daha fazla projeyi hayata geçirmeyi temenni ediyorum. Yıl boyunca yapacağımız tüm çalışmalarda başarılar diliyorum. Çalışmalarımızı iyi bir sinerji oluşturarak koordinasyon içinde yürüteceğiz. Elimizdeki tüm imkanlarımızı insanımız ve ilimiz için azami bir şekilde kullanacağız.” dedi.

Toplantı, Vali Elban’ın konuşmasının ardından yatırımcı kurum ve kuruluşlar tarafından yürütülen projelerde gelinen aşamaların analiz edilmesi, 2022 yılına yönelik proje hedeflerine ilişkin sunumların yapılması ve değerlendirmelerde bulunulmasıyla sürdü.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER