AB İşbirliği İle eTwinning projesi başladı

AB İşbirliği İle eTwinning projesi başladı

2020-2021 eğitim-öğretim sezonunda Türkiye ve Litvanya ortaklığıyla yürütülen Muhteşem Anaokulum (My Wonderful Kindergarten) adlı eTwinning projesi başladı. 

Projeyle okul öncesi öğrencilerine yönelik, eğitimde yenilikçi yaklaşımlar, yöntem ve teknikler kullanarak çocuklarla öğretmenlerin dijital araçları kullanım yeterliliklerini geliştirmek, farklı çizim programlarını etkinliklerle birleştirerek keyifli bir öğrenme ortamı oluşturmak hedefleniyor. 

Projeye Türkiye ve Ukrayna’nın yanı sıra Romanya, İtalya, Gürcistan, Sırbistan, Slovenya’dan öğretmen ve öğrenciler katılırken Türkiye’yi ise Adana ile birlikte Çanakkale, Diyarbakır, İstanbul, Zonguldak’tan katılan öğretmen ve öğrenciler temsil etti.

Pandemi koşulları nedeniyle uzaktan eğitim şeklinde gerçekleştirilen projeye Adana’dan Selcen Hatun Anaokulu Öğretmeni Fethiye Şahin ve öğrencileri katıldı.

Projeyle ilgili düşüncelerini açıklayan öğretmenler, okul öncesi dönem öğrencileri için farklı kültürlerden, farklı şehir ve ülkelerden öğrencilerle bir araya gelmenin güzel bir deneyim olduğuna dikkat çekti.

Muhteşem Anaokulum (My Wonderful Kindergarten) adlı eTwinning projesi Ocak ayı sonuna kadar devam edecek.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER