Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakimlere hakaret edip tehdit eden CHP'lileri kınadı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ hakimlere hakaret edip tehdit eden CHP'lileri kınadı

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yalova'da hakimlere hakaret edip tehdit eden CHP üst yöneticilerini ve milletvekillerini kınadı.

Bakan Bozdağ, “Ağır Ceza Mahkemesi heyetine saygısızlık ediyorlar, hakaret yapıyorlar, tehdit savuruyorlar, bağırıyorlar, kabalığın alasını gösteriyorlar. Bu haddini ve kendini bilmez CHP’lileri kınıyorum. CHP’lilerin yaptığı; hukuk tanımamazlıktır, haddini bilmemezliktir, yargı görevini yapanı ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüstür, yargı görevi yapanları tehdittir yargı görevi yapanlara saygısızlıktır, hakarettir.” ifadelerini kullandı.

BU İLKELLİĞİ REDDEDİYORUZ

Adalet Bakanı Bozdağ, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda mahkeme heyetine yapılan saygısızlığı kınadığını vurguladı.

Türkiye’nin hukuk devleti olduğunu ve hiç kimsenin hakim ve savcılarımıza emir ve talimat veremeyeceğini, tavsiye ve telkinde bulunamayacağını vurgulayan Bakan Bozdağ’ın paylaşımları şu şekilde:

“İçinde kimi milletvekillerinin de olduğu bazı CHP’liler; yargılama sırasında Yalova’da Ağır Ceza Mahkemesi heyetine saygısızlık ediyorlar, hakaret yapıyorlar, tehdit savuruyorlar, bağırıyorlar, kabalığın alasını gösteriyorlar. Bu haddini ve kendini bilmez CHP’lileri kınıyorum.


CHP’lilerin yaptığı; hukuk tanımamazlıktır, haddini bilmemezliktir yargı görevini yapanı ve adil yargılamayı etkilemeye teşebbüstür yargı görevi yapanları tehdittir yargı görevi yapanlara saygısızlıktır hakarettir. Bu ilkelliği reddediyoruz. İşte CHP’nin hukuk devleti anlayışı

Türkiye, hukuk devletidir. Hiç kimse hakim ve savcılarımıza emir ve talimat veremez, tavsiye ve telkinde bulunamaz. Hiç kimse hakim ve savcılarımıza hakaret edemez. Hiç kimse, hakim ve savcılarımızı tehdit edemez.

Mahkemeler; adaletin tecelli ettiği, hak ve hakikatin tespit edildiği, herkese hakkının ve hakettiğinin verildiği yerlerdir. Mahkemelerde hukuk tanımazlığa asla izin verilmez. Yargılama düzenini bozanın, düzen kuran usul kurallarının uygulanmasından şikayet hakkı yoktur.

Kanun önünde herkes eşittir. Milletvekili veya siyasi bir kişilik olmak, hiç kimseye mahkemeye, hakim ve savcıya saygısızlık, hakaret ve tehdit etme hakkı vermez. Taşıdığı unvanı ya da sıfatı istismar etmek marifet değil, olsa olsa haddini ve kendini bilmemezliktir.”
  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER