Adalet Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı

Adalet Bakanlığı'nda devir teslim töreni yapıldı

Adalet Bakanlığı'na atanan Yılmaz Tunç, görevi Bekir Bozdağ’dan devraldı.

Bakanlıkta düzenlenen devir teslim töreninde Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararıyla Adalet Bakanlığı görevine getirilen Yılmaz Tunç, “Türkiye’de hukuk devletinin tahkiminde, vesayetçi anlayışın tarihe gömülmesinde, Sayın Cumhurbaşkanımızın en önemli yol arkadaşlarından biri Sayın Bekir Bozdağ oldu. Adalet Bakanlığı gibi çok önemli bir görevi kendilerinden devralmaktan büyük bir onur duyuyorum” dedi.

Adalet Bakanlığı görevini devreden Bekir Bozdağ da “Görev süremiz içerisinde ülkemize ve milletimize adalet ve hukuk alanında Sayın Cumhurbaşkanımızın politikalarını uygulamak ülkemizin her alanda gelişmesine sağlanan katkılar olduğu gibi adalet alanında da gerekli ilerlemeleri sağlamak için büyük bir gayretle çalıştık. Yaptıklarımız kayıttadır, ortadadır.” diye konuştu.

BUGÜN NÖBET DEĞİŞİMİNİ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ

Adalet alanında önemli reformlar yapıldığını vurgulayan Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, “Bu bir nöbet değişimi, bugün bu nöbet değişimini gerçekleştiriyoruz. Öncelikle yeni kabinemizin ülkemize ve milletimize hayırlı olmasını diliyor, tüm bakanlarımıza başarılar diliyorum. Bu onurlu görevi takdir ve tensipleriyle tarafımıza tevdii eden Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı arz ediyorum. Seçim süreci boyunca bizleri destekleyen, Türkiye Yüzyılını başlatan aziz milletimize de çok teşekkür ediyorum. 21 yıldan bu yana Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yönetim ve siyaset anlayışımızın temelinde hep adalet vardı, adaletin temelinde de insan vardır. Bu anlayışla ülkemizde demokrasinin güçlenmesi, hukuk devletinin tahkimi yolunda çok önemli reformlara imza attık. Temel kanunlarımızın yenilenmesinden, adalet teşkilatımızın fiziki ve teknik alt yapısının kapasitesinin güçlendirilmesine varıncaya kadar, insan hak ve özgürlüklerinin önündeki engellerin kaldırılmasından, vesayetçi anlayışın ortadan kaldırılmasına kadar sessiz devrim sayılacak icraatlara 21 yıl boyunca imza attık.” diye konuştu.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER