Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Özer: “Her can çok kıymetli”

Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Özer: “Her can çok kıymetli”

Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, Akalın Huzurevi’ndeki toplantıda aşının önemine dikkat çekti; ''Her can çok kıymetli”

Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’nün kamu ve özel huzurevleri ile yaşlı bakım merkezlerine yönelik toplantısı Akalın Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nde gerçekleşti. Kurum yetkililerinin katılımıyla yapılan toplantıda Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer, yaşlılara gösterilmesi gereken hassasiyetle ilgili önerilerde bulundu.

Göreve geldiği günden bu yana yaşlılara, çocuklara ve ailelere özel ilgi gösteren, toplumun tüm kesimlerini bu konuda duyarlı olmaya çağıran, çeşitli toplantı ve etkinliklerle farkındalığı arttıran  İl Müdürü Özer, Akalın Huzurevi’ndeki toplantıda Covid-19 salgınının önlenmesinde aşının önemine de dikkat çekti. Özer, “Yaşlılarımız, salgında dezavantajlı grup içerisinde yer alıyor. Dolayısıyla huzurevleri ve yaşlı bakım merkezleri aşı konusunda, bu hassasiyeti gözeterek hareket etmeli. Her can bizim için çok kıymetli. Bakımlarına üst düzey önem verdiğinizi bildiğim yaşlılarımızı, salgın döneminde de büyük bir özenle korudunuz. Adana ilimizdeki huzurevlerimiz, Türkiye genelinde salgını minimize etmeyi başaran illerimizden birisi oldu. Bu nedenle hepinize teşekkür ediyor, salgın tamamen bitene kadar rehavete kapılmadan aynı özveriyi sürdürmenizi temenni ediyorum” dedi.

TÜRKİYE ÜÇÜNCÜSÜ AKALIN’DAN İL MÜDÜRÜ ÖZER’E PLAKET

Toplantının ardından İl Müdürü Nevzat Özer, Akalın Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi’nin Kurucu Müdürü Mustafa Akalın eşliğinde kurumda incelemelerde bulundu. Akalın, bakanlık tarafından “Erişebilir İş Yerleri Halk Oylaması”nda Türkiye üçüncülüğüne layık görüldüklerini hatırlatarak, toplantıya ev sahipliği yapmaktan duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Yaşam Merkezi adı altında huzurevi ve yaşlı bakım merkezlerine farklı bir anlayış ve bakış açısı getiren Akalın Huzurevi ve Yaşlı Bakım Merkezi, 150 kişi kapasiteli ve yatay yapıya sahip binasıyla, toplantıya katılan kurum sahiplerinin de takdir ve beğenisini topladı.

Toplantı ve incelemelerin ardından Kurucu Müdür Mustafa Akalın, Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Nevzat Özer’e, ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER