Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kocaispir'e, Kozan ve İmamoğlu’nda sevgi seli

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kocaispir'e, Kozan ve İmamoğlu’nda sevgi seli

Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir’in, Kozan ve İmamoğlu’nda katıldığı seçim ofisi açılış törenlerinde büyük coşku yaşandı. Vatandaşlar Kocaispir ve Cumhur İttifakı ilçe belediye başkan adaylarını bağrına bastı.


Cumhur İttifakı ve AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, seçim çalışmaları kapsamında Kozan ve İmamoğlu ilçelerini ziyaret etti. Cumhur İttifakı Kozan Belediye Başkan Adayı Mustafa Atlı’nın seçim ofisi açılış törenine katılan Kocaispir’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Büyük coşkunun yaşandığı mitingde konuşan Cumhur İttifakı Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, “Kozan kararını vermiş, Kozan tamam inşallah” dedi.


KOZAN’IN SORUNLARINI ÇÖZMEK İÇİN ANT İÇTİK

Cumhur İttifakı’nın etle tırnak olmuş güzel insanları, bu güzel şehre hizmet etmek için yola çıkmış herkese selam olsun diyerek coşkulu kalabalığa hitabeden Kocaispir; “Herkesin bir siyasi görüşü olabilir, herkes kendini farklı bir kesime ait hissedebilir. Ama biz yerel seçimlere gidiyoruz. Biz size hizmetkâr olmak için yola çıktık. Mustafa Atlı kardeşimle beraber el ele omuz omuza verip Kozan’ın sorunlarını çözmek için ant içtik.” ifadelerini kullandı. ÜÇLÜ OLSUN GÜÇLÜ OLSUN

Kozan’da ilk işlerinin temiz ve sağlıklı su için asbestli boruları değiştirmek olacağını söyleyen Kocaispir, bir bir vaatlerini sıraladı. Kocaispir; “Kozanlı kardeşlerimizin keyifle vakit geçirebilmeleri için Kirgen Deresi’nin üzerine Adana’nın en güzel, en modern Millet Bahçesini yapacağız. Millet bahçemizin içerisinde kadınlarımız, gençlerimiz, çocuklarımız için sosyal tesisler olacak. Kreşler, okuma evleri, kadın etkinlik merkezleri, spor tesisleri açacağız. Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumda inşallah Kozan’a Büyükşehir Belediye Başkan Ofisi açacağım. Bu ne demek? Büyükşehir Belediye Başkanı her ay veya iki ayda bir gelerek birkaç gününü Kozan’da geçirecek. Müdürleri ile beraber gelecek sorunları Kozan Belediyesi ile işbirliği halinde burada çözecek. Buradaki ofisin de kapısı sizlere açık olacak. Mansurlu yolu Kozan’ımız için çok önemli. Bu yolun yapımı Büyükşehir’de değil biliyorsunuz, bakanlığımızın yapacağı bir yol. İnşallah bu kardeşiniz bu yolun yapılmasıyla ilgili devlet kurumları nezdinde takip edecek. Devletimizin tüm kurumlarını buraya getireceğiz. Kapalı spor salonları, spor tesisleri, kütüphaneler, yüzme havuzları kültür merkezleri hepsini Kozan Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi, Hükümetimiz, yani ‘üçlü olsun güçlü olsun’ diyerek şehrimize kazandıracağız.” 
ÇELİK: ‘BUNLAR ÇAY DEMLEMEYİ BİLE BECEREMEZLER’

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik ise konuşmasında muhalefeti sert sözlerle eleştirerek; “Cumhur İttifakı’nın gizli ajandası, gündemi yok. Cumhur İttifakı’nda masanın altında, üstünde, arkasında başkası yok. Cumhur İttifakı dün ne ise bugün de aynı şekildeyiz. Bu altılı, yedili masa 18-19’a bölündü. Bunlar 14 ve 28 Mayıs sürecine giderken teröristlere laf söyleyemiyor, Cumhurbaşkanımıza ve Cumhur İttifakı’na laf söylüyorlardı. O zaman masanın üstü 6 kişi, 7 kişi, sonra çoğalarak devam ettiler. O zaman dedim ki Kozanlı kardeşlerim çaya davet ederdi. Kaç dakikada hazır olur diye sorduğumuzda 15 dakikada hazır ederlerdi. Kozan’da hanım kardeşimiz 15 dakikada hazır ederken 6’lı 7’lisi çay demlese 7’si bir olup çay demlemeyi beceremezler. Bunların bir tanesi çay suyu koyacak, biri ocağı yakacak, biri tepsiyi hazırlayacak. Birisi ‘küstüm ben’ diyecek. Bunlar bırakın memleket yönetmeyi çay bile demleyemezler. Şimdi ise birbirlerine düştüler. Niye birbirlerine düştüler? Çünkü mesele memleket, Adana, İstanbul, Kozan meselesi değil. Bunlar için mesele, koltuk meselesidir.” dedi 


Daha sona İmamoğlu ilçesine geçen Başkan Kocaispir, Cumhur İttifakı İmamoğlu Belediye Başkan Adayı Mehmet Aydın Kangur’un seçim ofisinin açılışını gerçekleştirdi. Kozan da olduğu gibi İmamoğlu ilçesinde de büyük bir heyecan ve coşku ile karşılanan Kocaispir’e vatandaşlar sevgi gösterilerinde bulundu.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER