Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde "yavşak" tartışması!

Adana Büyükşehir Belediye Meclisinde "yavşak" tartışması!

Adana Büyükşehir Belediye Meclisinin Temmuz ayı ilk toplantısına Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay'ın konuşması damga vurdu. 

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Pozantı Belediyesi ek hizmet binası önüne halk ekmek büfesi yerleştirmesi krizi büyüyor.  

Adana Büyükşehir Belediyesi Temmuz ayı 1. oturumunda Gündem dışı söz alan Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Özdemir'in kendisini arayıp “yavşak” dediğini iddia etti.

Çay, 'Kadir Özdemir aradı, ‘Benim genel müdürüm senden özür mü diledi’ diye sordu. ‘Evet’ dedim. ‘Sen yavşak bir adamsın, yalan söylüyorsun’ dedi. Allah şahidimdir, çocuklarımın üzerine yemin ediyorum. Bana hayatımda daha babam yavşak demedi' ifadelerini kullandı.

Çay, 'Dedim ki, beni Ulaşım AŞ'nin Genel Müdürü falan ziyaret etti, ve ziyareti ile ilgili benden özür diledi, kaldıracaklarını söyledi. Çözüm odaklı anlayışı için teşekkür ediyorum diye yazdım.  Sosyal medya hesabımda hala duruyor. Aynısını Zeydan başkana mesaj olarak yolladım. Ne hikmetse aradan yarım saat geçti ben bunu yayınladıktan sonra, bende kayıtlı değil telefonu, bir numara aradı, baktım. Genelde beni arayan dumaralara bakarım. Baktım 'ben Ulaşım A.Ş.'nin Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Özdemir' dedi. 'Buyurun' dedim.  “Benim genel müdürüm senden özür mü diledi' diye sordu. 'Evet özür diledi' dedim. ”Sen yavşak bir adamsın, yalan söylüyorsun” dedi. Allah şahidimdir, çocuklarımın üzerine yemin ediyorum. Bana hayatımda daha babam yavşak demedi.

Belediyeyi yöneten bir yönetici bu belediye meclis üyesi başkana yavşak diyemez. Ben de ona küfrettim ve Zeydan Başkanı aradım. Kendisine dedim ki onu o koltukta oturtturmayacaksın, benden özür dileteceksin kamuoyu önünde. İşte yüzü. Ne hikmetse hiç bir şey olmadı.

Ama sosyal medya hesapları durmadı. Ondan sonra bana Kadir Özdemir hakkında çok iddialar geldi” dedi

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER