Adana Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Gülaçtı'dan İyi Partili Mercimek'e tokat gibi cevap!

Adana Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Gülaçtı'dan İyi Partili Mercimek'e tokat gibi cevap!

Adana Büyükşehir Belediye Meclisi, Başkanvekili ve Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, başkanlığında toplandı. Toplantıya AK Parti Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı'nın İYİ Partili Recai Mercimek'e verdiği cevap damgasını vurdu. 

Adana Büyükşehir Belediyesi 2021 Yılı Kasım Ayı Olağan Meclis Toplantısında gündem dışı söz alan İyi Parti Grup Başkanvekili Recai Mercimek, partilisi Lütfü Türkkan'ın şehit yakınına küfretme skandalını örtmek için Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'a saldırdı. Mercimek yaptığı konuşmada şehit yakınının Bingöllü olmadığını da iddia etti.

Mercimek konuşmasının devamında  Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve Diyanet  İşleri Başkanlığı hakkında haksız ithamlarda bulundu. En büyük bütçenin Diyanet İşleri Başkanlığına ait olduğunu iddia eden Mercimek, 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün neden ismi anılmaktan korkuluyor veyahutta çekiniliyor. Diyanet işleri başkanı çıkarsın cübbesini siyasete girsin' ifadelerini kullandı'

Mercimek'in konuşmasını tamamlamasının ardından oturumu yöneten Adana Büyükşehir Belediye Meclisi Başkanvekili ve Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, en büyük bütçenin Diyanet İşleri Başkanlığına ait olduğunu iddia eden Mercimek'e dönerek, 'Yalnız AK Parti döneminde en fazla bütçe Milli Eğitime ayrılıyor. Bunu da notlarına yaz. Diyanete değil. AK Parti döneminde en fazla bütçe Milli Eğitim'e aittir. Siz bir daha bakın kontrol edin' dedi. 

Adana Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı'da söz alarak İYİ Partili Mercimek'e cevap verdi.

Gülaçtı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün siyaset malzemesi yapılmasından hicap duyduklarını söyledi. Gülaçtı, 'Atatürk hepimizin ortak değeridir. Bu ülkenin kurucusudur. Hepimizin en kıymetlisidir' ifadelerini kullandı. 

Gülaçtı meclis kürsüsünden 29 Ekim'de Azerbaycan'da temaslarda bulunan Diyanet işleri Başkanı Erbaş'ın, basın toplantısında yaptığı konuşmayı dinletti. Konuşmada Diyanet işleri Başkanı Erbaş'ın  “Başta Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu olmak üzere bütün şehitlerimizi gazilerimizi devlet büyüklerimizi hayırla yad ediyoruz” dediği anlaşıldı. 

Gülaçtı, 'Hepimiz dinledik her halde. Yalan, yanlış iftira ithamlarda bulunmak en başta günahtır. Önce bir dinleyin. Ne yaptıklarını bilin. Ondan sonra çıkın burada Devletin önemli bir kurumunun başındaki kişiyi suçlayın. ' dedi. 

İŞTE O KONUŞMA

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER