Adana Büyükşehir Belediyesi Yörük Çadırı'nın etrafını dozerle kazdı!

Adana Büyükşehir Belediyesi Yörük Çadırı'nın etrafını dozerle kazdı!

CHP'li Zeydan Karalar yönetimindeki Adana Büyükşehir Belediyesi bir skandala daha imza attı.  Belediye yasal izinle yıllardır faaliyet gösteren  işletmeyi tahliye edemeyince  iş makineleriyle etrafına hendek kazdı. 

Türkmenbaşı Bulvarı üzerinde 2017 yılından bu yana faaliyet gösteren Yörük Çadırı'nı tahliye etmek isteyen CHP'li Zeydan Karalar yönetimindeki Adana Büyükşehir Belediyesi yasal olarak tahliye işlemini gerçekleştiremeyince işletmenin faaliyetini engellemek için iş makineleriyle hendek kazdı. 

MHP Seyhan İlçe Başkanı Baha Bener konuyla ilgili yaptığı açıklamada Başkan Zeydan Karalar'ı sert sözlerle eleştirdi.

Bener, 'Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’dan yine düşmanca,kindarca davranış.Şaşırdık mı?Tabi ki hayır.' ifadelerini kullandı.

Bener, '
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin hukuk devleti olduğunu unutup, muz cumhuriyetinin belediye başkanı olduğunu sanıyor. Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Emlak İstimlak Daire Başkanlığı’nın Devlet İhale Kanunun 2886 sayılı tebliğine göre Türkmenbaşı Bulvarı park içi yapılan kiralama sözleşmesini fesih ediyor. Fakat Türk Adaleti yürütmeyi durdurma kararı verince kepçelerle etrafını kazarak,kendince yıldırma politikası yapıyor.
Biz biliyoruz Karalar’ın Türk ve Türk Kültürüne düşman olduğunu.Yörük Türkmen çadırının ne demek olduğunu?Bu çadırlar da Türk Toyu’nun toplandığını ve bugün oturduğu makamın bu çadırlarda kurulan Türk Devletleri’nin devamı olduğunu bilemez. Sosyalist ve Faşit kafası Türk’ü bilmez, Türk töresini bilmez, hele Türk Çadırını hiç bilmez.
Sorsanız “Atatürkçüyüm”der. Türk’ü tanımayan, Türk Töresini bilmeyen nerden “Atatürkçü”oluyormuş beyfendi!!
Kendine gel Zeydan Karalar !!
Adanalıların senin ensene “Yörük Şamarı”vurmaları yakın.
Bu hesap sorulacak Zeydan denen Karalar’dan!! 'dedi


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER