Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASKİ'nin 2021 yılı faaliyet raporu ret edildi

Adana Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı ASKİ'nin 2021 yılı faaliyet raporu ret edildi

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Mayıs Ayı  son oturumunda oylanan ASKİ 2021 yılı faaliyet raporu Cumhur İttifakı oyları ile ret edildi. Ancak, 3/4 çoğunluk olmadığı için kabul edilmiş sayıldı.

ASKİ’nin faaliyet raporu üzerinde söz alan MHP  Grup Başkanvekili Cemal Demirdağ, ASKİ Faaliyet raporunu eleştirdi. ASKİ Raporunda ağırlıklı bitmemiş işlerin çoğunlukta olduğunu söyleyen  Demirdağ, MHP grubu olarak ASKİ’nin faaliyet raporunda ret oyu vereceklerini ifade etti.
AK Parti Grubu adına söz alan Vedat Gündoğan,  ASKİ'nin 2019 yılında hiç yatırım yapmadığını söyledi.
Son 3 yılda ASKİ’nin 59 milyon liralık ihale yaptığını, bu ihalelerin  200 milyon liralık ihale yapılmış gibi gösterilmesini eleştiren Gündoğan, 'Ne kredi veya hibe varsa getirin biz de meclisimizde destek verelim. 'Yatırımlar için suya zam yapmamız gerekiyor' derseniz zamma onay vermeyeceğimizi şimdiden söylüyoruz' dedi.Adana'da en yoğun nüfus artışı olan ilçenin Pozantı olduğunu söyleyen Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, ilçesinde Büyükşehir'in çözmediği problemleri gündeme taşıdı. Çay, 'Pozantı Belediyesinin ilçe merkezindeki su hattının %99'u asbest borularla devam etmektedir' dedi.Karaisalı Belediye Başkanı Sadettin Aslan ise ASKİ’nin ilçesindeki uygulamaları nedeniyle Zeydan Karalar Parkı'nın ismini değiştirdiğini söyledi. Aslan, Zeydan Karalar yönetimindeki Adana Büyükşehir'in Karaisalı'daki parklara su cezası kesip icraya verdiğini açıkladı. Görüşmelerin ardından ASKİ'nin 2021 yılı faaliyet raporu meclisin oylarına sunuldu.  Yapılan oylamada ASKİ Faaliyet raporu ret edildi. Meclisi yöneten Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik, 3/4 çoğunluk olmadığı için  ASKİ 2021 yılı faaliyet raporunun onaylanmış kabul edilmiş sayıldığını söyledi. 
 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER