Adana Eczacı Odası'ndan Başhekim Prof. Dr. Murat Gündüz’e ziyaret

Adana Eczacı Odası'ndan Başhekim Prof. Dr. Murat Gündüz’e ziyaret

Adana Eczacı Odası (ADEO) Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, Genel Sekreter Ecz. Erdem Kızıltepe ve Sayman Ecz. Mehmet Ceyhun Dalkıran, Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. H. Murat Gündüz’ü makamında ziyaret etti. Depremde zarar gören hastane, ilaç ve eczacılık üzerine istişarede bulundu.


Yapılan genel kurul ve seçimleri sonucu yönetime yeniden seçilerek yaptıkları görev bölümü sonrası ilk ziyaretlerini Başhekim Prof. Dr. Murat Gündüz’e yaptıklarını ifade eden Adana Eczacı Odası Başkanı Ecz. Ö. Mürsel Yalbuzdağ, “Sağlık bileşenleri olarak pandemi sürecinde üstün performans göstererek halkımıza hizmet ettik. Ardından yaşanan deprem, sel gibi doğal afetlerde herkes canının derdine düşmüşken, bizlerde birer depremzedeyken olağanüstü çaba harcayıp onbir ilimizde bulununan halkımıza 7/24 hizmet ettik. İnsanların ilaca kolay erişmesi için uzun yıllardır odamız Balcalı Hastanesi ile işbirliği yapıyor. Depremde hastanenin zarar görmesi nedeniyle buradaki büromuzu kapatmıştık. Hastanenin olası depremlere karşı ne zaman güçlendirme yapılacağı konusunda bilgi almaya geldik. Zaten ilaçların çoğu bulunamazken hastaların ilaca ulaşamaması ayrı dert. Biz oda olarak ilacın bulunabilir, ulaşılabilir ve ucuz olmasını savunuyoruz. Güçlendirme sonlandığında hastaların ilaca kolay erişebilmeleri için büromuzu yeniden hizmete açmak istiyoruz. Hastanenizde eczacı istihdamının arttırılmasını da talep ediyoruz. Bu anlamda ihtiyaç duyduğunuz hangi ilaç olursa olsun yeterki Türkiye sınırları içerisinde bulunsun size ulaştırmaya, destek olmaya hazırız.” diye konuştu.


PROF. DR. GÜNDÜZ, “HASTANELER BÜYÜK DEPREMLERDE BİLE YIKILMAMALI”

Yaşanan deprem sonrası Balcalı Hastanesi’nin ciddi hasar gördüğünü, sağlık hizmetlerini aksatmamak için ciddi mücadele verdiklerini söyleyen Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. H. Murat Gündüz, ADEO Yöneticilerinin ziyaretinde yaptığı açıklamada “Deprem gibi doğal afetler kaçınılmazdır. İnsanlar enaz zararla atlatabilmeleri için buna mutlaka hazır olmalıdır. Sadece depremlerde değil savaşlarda bile hastanelere ihtiyaç vardır. Bu anlamda hastanelerin asla yıkılmaması gerekir. Zarar gören hastanemizin güçlendirilmesi için her türlü fizibilite çalışması yapıldı. Bugünlerde güçlendirme çalışmaları başlayacak. Güçlendirme biter bitmez büronuzu yeniden açabileceksiniz. Sadece eczacı değil, bir çok branşta talebimiz oldu. Bakanlıktan beklemekteyiz. Balcalı hastanemiz sadece Adana’ya değil, bölgeye hizmet vermektedir. Ayrıca eğitim veren ciddi bir kuruluşuz. Dileğimiz hastanemizin güçlendirilmesinin biran önce bitmesidir. Siz eczacılarla çözüm odaklı her türlü işbirliğimiz sürecektir.” diye konuşan Başhekim Prof. Dr. Gündüz, Sağlık Turizmi açısından Adana’nın revaçta olduğunu söyledi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER