Adana İl Güvenlik Ve Asayiş Koordinasyon Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Adana İl Güvenlik Ve Asayiş Koordinasyon Değerlendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Selami Yıldız ve beraberlerindeki Daire Başkanları, Adana Valisi Yavuz Selim Köşger’i ziyaret etti.

Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, Valiliğe gelişinde ilk olarak Valilik Şeref Defterini imzaladı ve ardından Vali Köşger’in makamına geçti.

Makamında konuklarıyla bir süre sohbet eden Vali Köşger, Adana’nın genel durumu ve Adana İl Emniyet Müdürlüğü tarafından gerçekleştirilen çalışmalar hakkında Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız’a bilgiler verdi, nazik ziyaretleri için Emniyet Müdürlerine ve Daire Başkanlarına teşekkür etti.

Ziyaretin ardından Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Selami Yıldız, daire başkanları ve İl Emniyet Müdürlüğünün ilgili birimlerinin iştirakiyle Adana Güvenlik ve Asayiş Koordinasyon Değerlendirme Toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantının ardından basın açıklaması yapan Vali Köşger, “Bugün Adana'da Emniyet Genel Müdürümüz Sayın Erol Ayyıldın’ın riyasetinde; tüm ilgili daire başkanlarının katılımıyla ve ilimiz emniyetinin de ilgili birimlerinin iştirakiyle Adana'nın asayişle ilgili, emniyet açısından, güvenlik açısından olması gereken bütün hususların değerlendirildiği, çok verimli bir toplantıyı birlikte gerçekleştirdik.” dedi.

Adana'nın asayişini, huzurunu, güvenliğini, vatandaşımızın daha mutlu, huzurlu, müreffeh yaşamasını temin edecek tedbirlerin masaya yatırıldığını dile getiren Vali Köşger, “Çok verimli bir toplantıyı birlikte gerçekleştirdik. Ben Sayın İçişleri Bakanımızın, Sayın Emniyet Genel Müdürlüğümüzün bu konudaki duyarlılığından dolayı Adana adına, şehrimiz adına kendilerine şükranlarımı sunuyorum. Sayın İçişleri Bakanımız, bir hukuk devleti olarak tüm ülkede huzurun, güvenliğin, asayişin, esenliğin tesisi noktasında alınması gereken bütün tedbirleri almak üzere çalışmaları yürütüyor ve bunu zaman zaman da emniyet genel müdürlüğümüzün bütün birimlerinin şehirlerde katıldığı bu tür toplantılarla bütün boyutlarıyla ele alarak gerçekleştirmeye çalışılıyor. Ben Adana'ya gereken önemi, ehemmiyeti verdikleri için de kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında Adana’nın bir huzur kenti olacağının altını çizen Vali Köşger,“O yönde mesai arkadaşlarım, emniyetin bütün birimleri, bekçisinden en üst müdürüne kadar gecesini gündüzüne katarak çalışmalarını, faaliyetlerini yürütüyorlar. Asayişi temin noktasında olağanüstü bir gayretin, olağanüstü bir çalışmanın yürütüldüğünün hepimiz farkındayız. Tabii daha iyi hale gelmesi için de alınması gereken ne tür tedbir varsa onları alacağız. Bugün şunu memnuniyetle gördük ki Bakanlığımız ve Emniyet Genel Müdürlüğümüz de bu noktada eğer ilimizde bir eksiklik varsa sonuna kadar bizi destekleyeceklerini ifade ediyorlar. Biz Adana'nın Akdeniz'in incisi, güzel şehri, Çukurova'nın bereketli toprakları üzerine kurulmuş bu şehrin üzerinde yaşayan hemşehrilerimizin 24 saat, 365 gün güven içinde, huzur içinde sokaklara çıkabilecekleri, günün her saatinde kendilerini güven içinde hissedecekleri bir şekilde dolaşabilecekleri bir şehir olması için gereken bütün gayretleri göstereceğiz. Daha iyi bir Adana için hep birlikte gayret edeceğiz. Ben hem mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum hem de Bakanlığımıza ve Emniyet Genel Müdürlüğümüze bize sağladıkları destekler için şükranlarımı sunuyorum. Sağ olsunlar, var olsunlar.” dedi.

Emniyet Genel Müdürü Erol Ayyıldız da yaptığı açıklamada genel asayişin sağlanması, terör, uyuşturucu, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele için tereddütsüz ve tavizsiz çalıştıklarını belirterek şunları söyledi:

“Malumunuz huzur ve güvenliğin devamı amacıyla 7 gün, 24 saat esasıyla vatandaşın emrinde olan Emniyet Genel Müdürlüğümüz, Adana Valiliğimiz, Adana İl Emniyet Müdürlüğümüz; bir taraftan terör, uyuşturucu, kaçakçılık ve organize suçlarla mücadele için tereddütsüz ve tavizsiz bir şekilde çalışmakta diğer taraftan da suçu önleyici tedbirleri almaktadır. Bu kapsamda bizler ekibimizle beraber ilimizde huzur ve güven ortamının korunmasına yönelik çalışmalarımızı istişare etmek, hedeflerimize ilişkin değerlendirmeler yapmak ve katkıda bulunmak, güvenlik başlıklarında yeni stratejiler belirlemek amacıyla Sayın Bakanımızın emirleri doğrultusunda Sayın Valimizin başkanlığında güvenlik toplantısını gerçekleştirdik. Kararlarımızı uygulamaya geçirme konusundaki hassasiyetimizi ortaya koyduk. Bunu yaparken de bilim ve rütbe ayrımı gözetmeksizin birbirimize büyük bir aile mantığıyla verdiğimiz destek teşkilatımızın başarısının anahtarıdır dedik. Yol haritamızı şekillendirirken büyük bir uyum içinde çalışmalarımızı sürdüreceğimizi de belirttik. Diğer illerimizde de aynı şekilde huzur ve güven ortamının korunması için yapacağımız bu toplantıların illerimize ve ülkemizin güvenlik ve geleceğine çok önemli katkılar sağlayacağına da yürekten inanıyoruz.”

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER