Adana İl Tanıtım Ve Geliştirme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Adana İl Tanıtım Ve Geliştirme Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Adana'nın ulusal ve uluslararası alanda daha etkin tanıtımını sağlamak, tanıtıma yönelik sürdürülen iletişim süreçlerini güçlendirmek ve yürütülen faaliyetlerde koordinasyon sağlamak amacıyla Kültür ve Turizm Bakanlığı Tanıtma Genel Müdürlüğü ve Türkiye Turizm Tanıtım ve Geliştirme Ajansı bünyesinde oluşturulan “İl Tanıtım ve Geliştirme Programı (İTGP)” kapsamında Valiliğimiz başkanlığında oluşturulan “İl Tanıtım ve Geliştirme Kurulu”nun ilk toplantısı yapıldı.

Çukurova Kalkınma Ajansında düzenlen toplantıya Vali Süleyman Elban, Tanıtma Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Onur Gözet ve ilgili yetkililer katıldı.

Toplantıda kısa bir değerlendirmede bulunan Vali Elban, "Adana; tarihi birikimiyle, doğal güzellikleriyle, elverişli iklimiyle önemli bir turizm potansiyeline sahip, ülkemizin nadide şehirlerinden biri.” dedi.

Kentimizin kendine has tüm güzelliklerini tanıtmak ve geleceğe aktarmanın bu kadim kente olan bir sorumluluğumuz olduğunu ifade eden Vali Elban, "Bizler bu sorumluluğumuzun bilinciyle ilimizin turizm potansiyelini daha ileri noktalara taşımak için tüm paydaşlarımızla el birliği ile çalışıyoruz ve çalışmaya da devam edeceğiz. Çünkü Adana, kültürel mirasıyla, tarihi değerleriyle, doğal güzellikleriyle yaşayan bir çınar olarak çok daha iyi yerlerde olmayı hak ediyor."  dedi.

Görüş alışverişiyle devam eden toplantıda ilimizin kısa vadeli tanıtım planları değerlendirilerek önemli tanıtım unsurları belirlendi. Kurul üyelerine görev atamalarının da yapıldığı toplantı, çalışma planları oluşturulmasının ardından sona erdi.

 

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER