Adana Ruh sağlığı hastanesindeki korkunç olayda yeni gelişme!

Adana Ruh sağlığı hastanesindeki korkunç olayda yeni gelişme!

Adana'da meydana gelen korkunç olayda yeni gelişme. Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı Hastanesi’nde tedavi görürken oda arkadaşının saldırısına uğrayan ve gözleri oyulan Sultan Güner olayı ile ilgili yürütülen soruşturmada 7 personel gözaltına alınmıştı.  Olayın ardından Adana Valiliği'nden yeni açıklama yapıldı. 

Adana Valiliği'nin yaptığı yazılı açıklamayla olayla ilgili adli ve idari soruşturma başlatıldığını bildirdi.

İşte O Açıklama!

'İlimiz Dr. Ekrem Tok Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesinde meydana gelen ve bazı basın yayın organlarında ve sosyal medyada yer alan “VAHŞET.. Bir Hasta Diğerinin Gözlerini Oydu ve...” başlıklı haber ile ilgili kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Konu ile ilgili olarak olayın gerçekleştiği andan hemen sonra Valiliğimizce soruşturma başlatılmış olup, görevli 1 başhekim yardımcısı, 1 sağlık bakım hizmetlerinden sorumlu müdür, 1 destek ve kalite hizmetleri müdürü (güvenlik iş ve işlemlerinden sorumlu), 1 uzman doktor ve 3 hemşirenin soruşturmasının selameti açısından görevlerinden uzaklaştırılmasına karar verilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.'

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER