Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (ASKİ) 2020 yılı faaliyet raporu yapılan oylamada ret edildi

Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin (ASKİ) 2020 yılı faaliyet raporu yapılan oylamada ret edildi

Adana Büyükşehir Belediyesi ASKİ genel kurulunda oylanan Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi’nin 2020 yılı faaliyet raporu yapılan oylamada oy çokluğu ile red edildi.

ASKİ 2020 yılı faaliyet raporunun ASKİ Genel Kurulu’nda red edilmesinin ardından söz alan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, ‘Çok teşekkür ediyoruz, red verene de kabul verene de, hatiplere de teşekkür ediyoruz.’ dedi.

Karalar konuşmasında, ’30 yıldır bu belediyeyi Karalar yada Millet İttifakı yönetmiyor. Bu eksikleri biz bırakmadık. Bu eksikleri tamamlayacak bitirecek halledecek olanda bizleriz. Ve yapıyoruz.’ İfadelerini kullandı.

Karalar’ın konuşmasının ardından söz alan Adana Büyükşehir Belediyesi AK Parti Grup Başkanvekili Ozan Gülaçtı, ‘Oturmaya gelmedi kimse buraya. İş yapmak için geldiniz. O vaatle seçildiniz. Ancak yaptığınız iş yapılması gerekenin yanında çok çok az olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle red veriyoruz.’ Dedi.

‘Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zeydan Karalar kürsüyü buldu mu sesinin tonuyla oynayıp şov yapmayı çok seven bir arkadaşımız.’ Diyen Gülaçtı konuşmasını şöyle sürdürdü, ‘Burada hiç bir meclis üyesi hiç kimsenin şevkini kırmak gibi bir durumda değil birincisi. İkincisi motive etmek gibi bir derdimiz de yok. Bunu da belirtelim. Zaten göreviniz olan bir şeyi yapacaksınız. Siz buraya aday olurken de bu şehre hizmet götürmek için aday oldunuz. Ekibinizi de ona göre koydunuz. Kimsenin de burada onları pış pışlamak, alkışlamak zorunda değil. Bizler meclis üyeleri olarak yapılan şeyleri yeri geldiğinde nasıl taktir ediyorsak yeri geldiğinde de eksikleri söyleyeceğiz. Çünkü burdaki her bir arkadaşımız temsilci olarak geliyor. Kaldı ki yaylalarla ilgili sorunu Millet İttifakı kıymetli meclis üyesi Recai bey ben biliyorum açın ASKİ tutanaklarına bakın ilk seferden beri söylüyor.

4. ASKİ Genel kurulu sürekli aynı şeyi söylüyorum. Bir ilerleme yok. Kitapçık ortada hepiniz baktınız. Kitapçığın içeriğinde de bir şey yok. Ortaya konulmuş yeni bir proje dahi yok. Projelerin çoğu geçen dönemlerden kalma 
JICA Kredisi ve Sukap kapsamında İller Bankası ile, İlbank ile ortak şekilde yapılan projeler. Bunun aksini söyleyipte billboardlarda çıkıp ‘yapılmayanı yapıyoruz’ tarzı söylemlerin yanlış olduğunu defaatle dile getirdik. Kimse size bir şey yapmıyorsunuz demiyor. Yapıyorsunuz. Ancak, ortaya koyduğunuz performansı yeterli görmüyoruz.

Aynı projeleri devam ettirmek başarı nedeni değil. JICA kredisine geçen dönem sayın başkan ret oyu vermiştir. Bunu da söyledim kaç kere. O kredi sayesinde şu anda Adanamıza hizmet gidiyor.

Bakın Özal’daki meseleyi yine buradan meclis üyesi arkadaşlarımız kaç kez söyledi, iki yıl oldu hala o beton duvarlar, şantiyeler kaldırılıp Turgut Özal Bulvarındaki trafik düzene sokulamadı. Sayın Başkan zannediyor ki burada çıkan arkadaşlar hiçbir şey yapılmadı diyor. Hayır! Öyle bir durum söz konusu değil. Tabi ki iş yapılıyor, yapılacak ta, yapılmalıdır da. Oturmaya gelmedi kimse buraya. İş yapmak için geldiniz. O vaatle seçildiniz. Ancak yaptığınız iş yapılması gerekenin yanında çok çok az olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle red veriyoruz.’   

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER