Adana Tabip Odası 2022-2024 Genel Kurul ve Seçimi tamamlandı

Adana Tabip Odası 2022-2024 Genel Kurul ve Seçimi tamamlandı

Adana Tabip Odası 2022-2024 Yılı Dönemi Olağan Genel Kurul ve seçimi tamamlandı. Etkin Demokrat Hekimler Grubunun tek listesi ile gerçekleşen seçimde hekimler yeniden Menteş dedi. 


Uzm. Dr. Hamdi Karanfil’in Divan Başkanlığında yitirilen tüm hekim ve sağlık çalışanları ile şehitler için saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurula CHP Adana Milletvekilleri Ecz. Burhanettin Bulut ve Orhan Sümer, Türk Tabipleri Birliği (TTB) 2. Başkanı Doç. Dr. Ali İhsan Ökten, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana Baro Başkanı Av. Semih Gökayaz, Adana Diş Hekimleri Odası Başkanı Dt. Fatih Güler, Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse, Adana Eczacı Odası Genele Sekreteri Ecz. Erdem Kızıltepe, Adana Mali Müşavirler Odası Başkanı Güney Yılmaz, Disk Çukurova Bölge Temsilcisi Yaşar Gündoğdu, Genel Sağlık İş Adana Şube Başkanı Selim Eryürek, SES Eş Başkanları Dr. Mürşit Enis Akyüz ve Halide İnci, Eğitimsen Adana Şube Başkanı Hüseyin Kaya, TMMOB İKK Sekreteri Ahmet Uncu, ZMO Adana Şube Başkanı Feyzullah Korkut, EMO Adana Şube Başkanı Mehmet Mak, GMO Adana Şube Başkanı Şehmus Alparslan ile hekimler katıldı.


İNSANLIK YARARINI MERKEZE KOYAN BİR DÜNYA GÖRÜŞÜNDEYİZ

Adana Tabip Odası’nda gerçekleşen genel kurul’un açılış konuşmasını yapan Başkan Uzm. Dr. Selahattin Menteş, Amaçlarının her zaman daha iyi hekimlik ve daha etkin bir oda yaratmak olduğunu söyledi.

Başkan Uzm. Dr. Selahattin Menteş, “İyi hekimlik uygulamalarını gözeten, hekimlerimizin ekonomik ve özlük haklarının korunması için çalışan, kamu ve insanlık yararını merkeze koyan bir dünya görüşündeyiz. Bitip, tükenmeyen şiddet olayları bizleri bitme, tükenme noktasına getirdi. Biz gönlümüzü, emeğimizi, umudumuzu ortaya koyduk. Her şeye rağmen umudumuzu kaybetmeden çalışmaya, üretmeye devam ettik, ediyoruz. Bu genel kurul ve seçimlerimizde bizleri destekleyen, emek veren her meslektaşıma sonsuz teşekkür ediyorum.” diye konuştu.


KARALAR, “GÖREV BAŞINDA ÖLEN HEKİMLERİ ŞEHİT OLARAK TANIMLIYORUM” 

Aydın ve demokrat insanlarla birlikte olmaktan mutluluk duyduğunu ifade ederek konuşmasına başlayan Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Pandemi sürecinde oldukça zorluk yaşayan fazla şehit veren meslek kuruluşusunuz. Görev başında yaşamlarını yitirdikleri için ben onları şehit olarak tanımlıyorum.


YENİ YÖNETİM

Dr. Selahattin Menteş, Dr. Ahmet Suntur, Dr. Cüneyt Genç, Dr. Feyzi Kurt, Dr. Figen Doğan Güneş, Dr. Halit Çabuk, Dr. Sedat Yeniocak önümüzdeki günlerde mazbatalarını almalarının ardından kendi aralarında görev bölümü yapacak.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER