Adana Valiliği'nden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar'a sert tepki; 'Talihsiz bir açıklama olmuştur'

Adana Valiliği'nden Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Karalar'a sert tepki; 'Talihsiz bir açıklama olmuştur'

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın 'Osmaniye Büyükşehir yapılacak. Adana'nın bazı ilçeleri Osmaniye'ye bağlanacak' iddiasına ilişkin Adana Valiliği'nden açıklama yapıldı.

Adana Valiliği; 'Hizmet makamında olanların devlet adamlığı sorumluluğu içerisinde hareket etmeyip hayali gündemlerle kamuoyunu meşgul etmesi, bir de Valilik makamının adının kullanılarak bu asılsız konulara doğruluk kazandırılmaya çalışılması hem yanlış hem de kabulü mümkün değildir.'

İşte Adana Valiliği'nden yapılan o açıklama; 

T.C ADANA VALİLİĞİ
İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Bugün bazı basın yayın organlarında Osmaniye’nin büyükşehir yapılması için ilimiz Ceyhan ve Yumurtalık ilçelerinin Osmaniye’ye bağlanacağı ile ilgili Adana Büyükşehir Belediye Başkanının beyanı yer almıştır.

Adana’mızın ve Türkiye’nin gündeminde böyle bir konu yokken Valiliğimize atfen yapılan bu açıklama, talihsiz bir açıklama olmuştur. Hizmet makamında olanların devlet adamlığı sorumluluğu içerisinde hareket etmeyip hayali gündemlerle kamuoyunu meşgul etmesi, bir de Valilik makamının adının kullanılarak bu asılsız konulara doğruluk kazandırılmaya çalışılması hem yanlış hem de kabulü mümkün değildir.

Adana gibi kadim bir şehirde ciddi konuların konuşulması ve vatandaşın sorunlarının gündem yapılması herkesin yararına olacaktır.

Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER