Adana Valiliği'nden Eski Devlet Hastanesi ve Eski Göğüs Hastalıkları Hastanesindeki Yangınlara ilişkin açıklama

Adana Valiliği'nden Eski Devlet Hastanesi ve Eski Göğüs Hastalıkları Hastanesindeki Yangınlara ilişkin açıklama

Adana Valiliği eski Adana Devlet Hastanesi yerleşkesi ile eski Göğüs Hastalıkları Hastanesi bina giriş katında çıkan yangınlara ve iddialara ilişkin açıklama yaptı.

Adana Valiliği, çıkan yangında İl Sağlık Müdürlüğüne ait herhangi bir arşiv belgesi bulunmadığını, eski hasta dosyaları dışında herhangi bir arşiv malzemesinin zarar görmediğini açıkladı.

İŞTE ADANA VALİLİĞİNİN YANGINLARA İLİŞKİN AÇIKLAMASI

19 Aralık 2023 tarihinde herhangi bir sağlık hizmeti verilmeyen Eski Adana Devlet Hastanesi yerleşkesi ile 22 Aralık 2023 tarihinde Eski Göğüs Hastalıkları Hastanesi bina giriş katında çıkan yangınla ilgili aşağıdaki açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur. 

Eski Adana Devlet Hastanesinde, 6 Şubat depremlerinde yardım olarak gelen ve kullanılamayacak durumda olan malzemelerin bulunduğu alanda çıkan yangında; İl Sağlık Müdürlüğümüze ait herhangi bir arşiv belgesi bulunmamaktadır. 

Eski Göğüs Hastalıkları Hastanesinde çıkan yangında ise bir kısım eski hasta dosyaları dışında herhangi bir arşiv malzemesi zarar görmemiştir.

Eski Göğüs Hastalıkları Hastanesinde çıkan yangınla ilgili güvenlik kayıtlarının incelemesi neticesinde, olayla ilgili olarak 12 ve 15 yaşlarında iki kız çocuğu emniyet birimlerimizce gözaltına alınmıştır.

Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı her iki yangınla ilgili adli ve idari soruşturmalar devam etmektedir.
 
Kamuoyuna saygıyla duyurulur.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER