Adana Valisi Elban Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Adana Valisi Elban Muhtarlarla Bir Araya Geldi

Adana Valisi Süleyman Elban, mahallelerin ihtiyaç ve taleplerini değerlendirmek üzere Seyhan Hurmalı Mahalle Muhtarı Ferudun Dağlık, Söğütlü Mahalle Muhtarı Ercan Karaoğlan, Mıdık Mahalle Muhtarı Yusuf Tanrıseven, Yüreğir Çamlıbel Mahalle Muhtarı Zeki Alagöz, Dedekorkut Mahalle Muhtarı Ali Polat, Sarıçam Mehmet Akif Ersoy Mahalle Muhtarı Yusuf Kılıç, Çukurova Salbaş Esentepe Mahalle Muhtarı Emine Meclis ve Mahfesığmaz Mahalle Muhtarı Kazım Tökgöz ile bir araya geldi.

Mahallelerin genel durumu hakkında muhtarlardan bilgi alan Vali Elban, yaptığı değerlendirmede muhtarların kent yönetiminin sahadaki en önemli paydaşı olduğunu belirtti.

Vatandaşlarımızın devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynayan muhtarlarımızın vatandaşlarımıza kamu hizmetlerinin etkin ve hızlı bir şekilde ulaştırılmasında lokomotif bir görev üstlendiğini dile getiren Vali Elban, “Görev yaptıkları mahallelerde eğitim, sağlık, ulaşım, altyapı vb. sorunları tespit etmek, bu sıkıntılara dair çözüm önerilerinde bulunmak ve çözüme dair belediyeler, kaymakamlıklar ve valilik aşamalarında ilgili takibi yapmak gibi önemli görevleri yerine getiren tüm muhtarlarımıza başarılar diliyorum.” dedi.

Mahallelerin ulaşım, yol, eğitim ihtiyaçları ile bağımlılıkla mücadele konularının konuşulduğu ziyarette Vali Elban, 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Ankara ili Çubuk ilçesi Yıldırım Evci Mahallesi’nde Bakanlığımızca oluşturulan hatıra ormanına muhtarlarımız adına dikilen fidanların bir anısı olarak hazırlanan sertifikaları, toplantıya katılım sağlayan muhtarlara takdim etti.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER