Adana Valisi Köşger’den yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Adana Valisi Köşger’den yeni Eğitim-Öğretim Yılı Mesajı

Adana Valisi Yavuz Selim Köşger,  2023-2024 Eğitim-Öğretim Yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı. Vali Köşger, 'Eğitim camiamıza ve sevgili öğrencilerimize üstün başarılarla dolu bir yıl diliyorum.' dedi. 

İşte o mesaj;

Sevgili Öğrenciler, Değerli Öğretmenler ve Kıymetli Veliler;

Bir eğitim-öğretim yılına daha başlıyor olmanın neşesini ve heyecanını hep birlikte yaşıyoruz. 2023-2024 eğitim-öğretim yılının ilimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyor, eğitim camiamıza ve sevgili öğrencilerimize üstün başarılarla dolu bir yıl diliyorum.

Eğitim; bir ülkenin, bir toplumun geleceğini şekillendiren en önemli dinamiklerden biridir. Teknolojinin hızla geliştiği günümüz dünyasında uluslararası düzeyde rekabet gücümüzü artırabilmek, nice fedakârlıklarla bizlere miras bırakılan vatanımızı yüceltmek ve her alanda gelişmiş, çağdaşlaşma hamlelerini tamamlamış bir ülke olabilmek ancak nitelikli bir eğitimle mümkündür.

Bu bağlamda devletimiz;  eğitim alanındaki altyapısı ve sunulan hizmetlerle bu kritik rolü yerine getirmek için önemli adımlar atmış bir ülkedir. Özellikle son yıllarda gerçekleştirilen devasa eğitim yatırımları ile ülkemiz medeniyet yolculuğuna emin adımlarla ilerlemektedir. Bizler de ilimizde devletimizin bize sunduğu imkânlar çerçevesinde eğitim kalitemizi arttırmak, başarı çıtamızı daha yükseklere çıkarmak adına var gücümüzle çalışıyoruz, bundan sonra da çalışmaya devam edeceğiz. Teknolojik gelişmeler ışığında öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesi için tüm eğitim paydaşlarımızla birlikte iş birliğimizi sürdüreceğiz. Biliyorsunuz ki geçtiğimiz şubat ayında tüm ülkemizi derinden yaralayan bir deprem felaketi yaşadık. Bu süreçte ilimizde verilen eğitimlerde aksamalar yaşandı. Yeni eğitim-öğretim yılında yaşanan aksamaları ve depremin yarattığı olumsuz izleri silmek için yaz tatili süresince hazırlıklarımızı yaptık. Bir daha böylesi elim bir felaketin yaşanmamasını Yüce Allah’tan niyaz ediyor, okullarımızda gerekli tedbirlerin alındığını bu vesileyle hatırlatmak istiyorum.

Sevgili öğrenciler; bizler bu hazırlıklarımızı yaparken sizlerin de yeni eğitim dönemini heyecanla beklediğinizi biliyoruz.  Her biriniz, yarınlarımızın mimarı olacaksınız. Eğitim hayatınızın tüm basamaklarını başarıyla tamamlamak için sizlere düşen tek görev derslerinize düzenli ve disiplinli bir şekilde çalışmaktır. Sizlere güvenimiz tam.

Dünyanın en zor ama bir o kadar da güzel görevini ifa eden kıymetli öğretmenlerimiz; sizler de ülkemizde değişim ve gelişimin öncüsüsünüz. Yarınlarımızın mimarlarının ülke ve dünya sorunlarına duyarlı, analitik düşünen, yüksek yetkinlikte sorumluluk alabilen, milli ve kültürel değerlere bağlı, çalışkan bireyler yetiştirilmesinde üstün gayret göstereceğinize yürekten inanıyorum.

Nitelikli eğitimin toplumsal gelişim ve ulusal kalkınma için temel bir unsur olduğu ve nesillerin başarısı için kritik bir rol oynadığı gerçeğinden hareketle; eğitim camiamızın tüm fertleriyle el birliği içinde güzel ülkemizi aydınlık yarınlara taşıyacağız.

Bu duygu ve düşüncelerle başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete irtihal etmiş, görevini ifa ederken şehitlik makamına erişmiş tüm eğitimcilerimizi saygı ve şükranla yâd ediyor, yeni eğitim-öğretim yılında tüm eğitim camiamıza başarılar temenni ediyorum.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER