Adana Valisi Süleyman Elban’ın 15 Temmuz Mesajı

Adana Valisi Süleyman Elban’ın 15 Temmuz  Mesajı

Adana Valisi Süleyman Elban, 15 Temmuz hain darbe girişiminin 5’inci yıl dönümü dolayısı ile bir mesaj yayınladı.

Vali Elban, '15 Temmuz 2016, yüce Türk milletinin bağımsızlığına kast edilmek istenen bir gün olarak başlamışsa da Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile sokaklara çıkan aziz milletimizin Milli Mücadele ruhunu anımsatan birlik ve beraberliğiyle bağımsızlığına ve egemenliğine bir kez daha sahip çıktığı bir gün olarak tarihe yazıldı.' dedi.

İŞTE VALİ ELBAN'IN MESAJI

Tarihin her döneminde sayısız savaşları, felaketleri ve zor süreçleri aşan aziz milletimiz, son olarak 15 Temmuz 2016 günü siyasi tarihimizin en büyük ihanetlerinden biri olan FETÖ’nün darbe teşebbüsüne karşı unutulmaz bir kahramanlık destanı yazmıştır.

15 Temmuz; birlik ve bütünlüğümüze kast etmeye çalışan hain odakların, millet duvarına çarptığı tarihin adıdır. 15 Temmuz; milli iradenin, cesaretin, dik duruşun ve vatan aşkının hainlerin planlarına üstün geldiği büyük bir demokrasi mücadelesidir. Bu mücadelenin ve zaferin kahramanları aziz milletimizin tamamıdır. 15 Temmuz; tüm Türkiye’nin, milletimizin her bir ferdinin zaferidir.

15 Temmuz 2016, yüce Türk milletinin bağımsızlığına kast edilmek istenen bir gün olarak başlamışsa da Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile sokaklara çıkan aziz milletimizin Milli Mücadele ruhunu anımsatan birlik ve beraberliğiyle bağımsızlığına ve egemenliğine bir kez daha sahip çıktığı bir gün olarak tarihe yazıldı. Bu elim hadisede şehadete eren vatandaşlarımızın acısını yüreğimizde ilk günkü gibi hissetsek de bugün 15 Temmuz’u kara bir gün olarak değil Türkiye’nin aydınlık geleceğinin şafağı olarak anmaktayız. Çünkü daha önce de darbeler yaşamış ve acı sonuçlarını sineye çekmiş olan milletimiz, bu kez milli iradesine sahip çıkmış, elinde bayrağı ve yüreğinde vatan aşkıyla gösterdiği sivil direnişle hainlere gereken cevabı vermiştir. 

Milletimizin hainlere karşı gösterdiği bu kararlı duruş; bugün bizim için nesilden nesle aktarılması gereken bir emanettir. Devletimizin tüm kurumları, güvenlik güçleri ve vatandaşlarımızın destekleriyle ülkemizin bekasına kast etmeye çalışan tüm hain odaklara karşı mücadelemizden asla taviz vermeyecek; güçlü Türkiye ideali doğrultusunda emin adımlarla ilerlediğimiz medeniyet yürüyüşümüzde hedeflerimize ulaşacağız. 

Bizler hedeflerimize ulaşmak, geleceğimizin bugünden çok daha iyi olması için hiç durmadan çalışıyoruz. Bununla birlikte çocuklarımızın milli ve manevi değerlerimizle, bizi biz yapan hasletlerle donatılması için çaba harcıyoruz. Milletimizin tüm fertleriyle el birliği içinde ülkemizi geleceğe en iyi şekilde taşıyacağımıza yürekten inanıyorum. 

Bu duygu ve düşüncelerle; geleceğimizi hedef alan darbe girişiminin beşinci yıl dönümünde; vatan için, millet için, bayrak için şehadete yürüyen tüm kahramanlarımıza Allah’tan rahmet dilerken, gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkan aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum.
Allah bizlere bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın. Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun.
 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER