Adana Valisi Süleyman Elban’ın 15 Temmuz Mesajı

Adana Valisi Süleyman Elban’ın 15 Temmuz Mesajı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)’nün 15 Temmuz 2016’daki hain ihanet planının sahnelenmeye çalışıldığı ve kahraman milletimizin alçak darbe girişimini bertaraf ettiği kutlu günün 7. yıl dönümündeyiz. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde; aziz milletimizin basireti, feraseti ve kahramanca direnişi sayesinde destanlaşan ve demokrasi zaferi haline dönüşen Demokrasi ve Milli Birlik Günü’müz kutlu olsun.

Şanlı tarihimiz;  yaşadığı toprakları namus bilen, bu uğurda canını vermekten asla çekinmeyen, bağımsız yaşama gayesinden hiçbir zaman taviz vermeyen, onurlu ve gururlu milletimizin tarihte çok önemli bir yere sahip olan kahramanlıkları ve zaferleriyle doludur.

Aziz milletimizin kahraman evlatları, Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’mızda ve nice şanlı zaferlerimizde olduğu gibi 15 Temmuz hain darbe girişimine karşı da tek yürek olmuş, kendi iradesine sahip çıkmıştır. 15 Temmuz’da vatan, bayrak, istiklal, istikbal ve demokrasi gibi mukaddes değerlerinin sorgulanamayacağını bir kez daha kanıtlayan milletimiz, vatanımızın ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için her zaman kararlılıkla mücadele edeceğimizi tüm dünyaya haykırmıştır.

O gecede kadını, erkeği, genci ve yaşlısıyla; milli irade, cumhuriyet, ezan, vatan ve bayrak uğruna mükemmel bir varoluş mücadelesi sergileyerek tüm dünyaya tek yürek olduğumuzda yenilmeyeceğimizi gösteren kahraman Türk milleti, gelecek nesillerimize miras olarak cesaretlerini, ruhlarını, bu güzel vatanı ve sevdiklerini emanet bırakmıştır. O gece gerçekleştirilmeye çalışılan darbe teşebbüsüne geçit vermeyen, kendini kurşunlara siper eden milletimizin manevi ruhu her zaman bizleri sarmaya ve ülkemize olan bağlılığımızı perçinlemeye devam edecektir.

Bugün bize düşen en önemli görev, 15 Temmuz’u asla unutmamak ve unutturmamak; şehitlerimizin emaneti olan bu kutsal vatan topraklarına aynı inanç ve kararlılıkla sahip çıkarak ülkemizin bekasına, birliğine, huzuruna ve geleceğine kast etmeye teşebbüs eden hain odaklara karşı dikkatli olmak ve mücadeleyi aynı kararlılıkla sürdürmek olmalıdır.

Bilinmelidir ki, Türkiye Yüzyılı hedeflerimize durmadan üreterek, çalışarak ulaşacak; milletimizin tüm fertleriyle el birliği içinde ülkemizi geleceğe en iyi şekilde taşıyacak; kadim tarihimizden bizlere tevarüs eden asil ruhla önümüze çıkan tüm engelleri aşacak ve bu yolda kararlılıkla yürümeye ilelebet devam edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle; istiklal ve istikbalimizi hedef alan hain darbe girişiminin yıl dönümünde; vatan, millet, bayrak, istiklal ve bütün mukaddes değerleri uğruna gözlerini kırpmadan şehadete yürüyen tüm kahramanlarımıza Allah’tan rahmet dilerken gazilerimizi şükran ve minnetle anıyor, vatanına ve bağımsızlığına sahip çıkan aziz milletimizi saygıyla selamlıyorum.

Allah bizlere bir daha 15 Temmuzlar yaşatmasın. Birliğimiz ve beraberliğimiz daim olsun.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER