Adana'da 1589 deprem konutu hak sahiplerine teslim edildi

Adana'da 1589 deprem konutu hak sahiplerine teslim edildi

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Adana'da inşaatı tamamlanan deprem konutlarını teslim töreninde konuştu, “1,5 yıla kadar hak sahibi tüm vatandaşlarımıza evlerini vermiş olacağız.” dedi.

Adana'da 1589 deprem konutu Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki'nin katıldığı törenle hak sahiplerine teslim edildi.

Bakan Özhaseki teslim töreninde yaptığı konuşmada, “Gururluyuz. Çünkü hiç ara vermeden ilk günden itibaren gece gündüz demeden çalıştık. Neticesinde, bu bir ay içerisinde 46 binini, önümüzdeki ay vereceklerimizle birlikte 75 bin konutumuzu hak sahiplerine teslim ediyoruz.” ifadelerini kullandı.  

“75 BİN KONUTUMUZU HAK SAHİPLERİNE TESLİM EDİYORUZ”

Törende konuşan Bakan Özhaseki, Kahramanmaraş merkezli depremlerinin ardından Bakanlık olarak hızla inşaatlara başladıklarını söyledi. İnşaatı bitirilen evleri her ay teslim etmeye devam edeceklerini kaydeden Bakan Özhaseki, 1,5 yıla kadar tüm hak sahiplerinin konutlarını vermiş olacaklarını belirtti. Binlerce hak sahibinin birkaç gün içerisinde evlerine kavuştuğunun altını çizen Bakan Özhaseki, “Gururluyuz. Çünkü hiç ara vermeden, ilk günden itibaren gece gündüz demeden çalıştık. Neticesinde, bu bir ay içerisinde 46 binini, önümüzdeki ay vereceklerimizle birlikte 75 bin konutumuzu hak sahiplerine teslim ediyoruz. Toplamda 307 bin konutumuzun inşası hızla devam ediyor. Bir taraftan başlattığımız ‘Yerinde Dönüşüm’ projemize 256 bin vatandaşımız müracaat etti. İnşallah, herkes evlerine oturuncaya kadar, bütün vatandaşlarımız, ‘evet biz hakkımızı aldık. Allah devletimizden razı olsun, size hakkımız helal olsun’ deyinceye kadar buralardayız, gitmeyeceğiz ve inşallah çalışarak herkesin hakkını teslim edeceğiz. Hiç endişeniz olmasın.” diye konuştu.

 “GECE GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ”

Bakan Mehmet Özhaseki, bugün Adana’da 1.589 konutu hak sahiplerine teslim ettiklerini belirterek, “Şu anda ihalesi yapılan veya ihale aşamasında olan 8 bin 138 konutumuz var. İnşallah bunları da en geç bir sene içerisinde bitiririz, hak sahiplerimize dağıtırız. Çok şükür, gece gündüz demeden çalışıyoruz.” dedi.

“ŞEHİTLERİMİZ ÜZERİNDEN KİRLİ DİLLERİNİ ARTIK ÇEKSİNLER”

Bakan Özhaseki, 1 senede yapılıp teslim edilen konutlara rağmen muhalefetin konut üzerinden siyaset yaptığına dikkat çekerek, şunları söyledi:

“Ana Muhalefetin Genel Başkanı çıkmış diyor ki; ‘Verilen 20-25 tane konut var. Başka da yok.’ Allah iyiliğini versin. Ben, 75 binden bahsediyorum. Ne 20-25 tanesi? Bir başkası çıkmış diyor ki; ‘Hiç evini alan var mı?’ Emin olun koca koca genel başkanlar öfkeyle, yaptığımız bu çalışmaya leke sürebilmek için bu sözleri söylüyorlar. Burada, hak yenmez. Deprem üzerinden siyaset olmaz. Şehitlerimiz üzerinden kirli dillerini artık çeksinler. Eğer evleri görmek istiyorlarsa söz veriyorum, tek tek götürüp göstereceğim. ‘İşte bakın şurada şu kadar konut yapıyoruz, burada bu kadar konut yapıyoruz’ diye inşaatları gezdireceğim.”

“EVLER TESLİM OLANA KADAR KİRA YARDIMLARINI SÜRDÜRECEĞİZ”

Bakan Mehmet Özhaseki, konuşmasının sonunda bir vatandaşın kira yardımlarıyla ilgili sorduğu soru üzerine, ''Evler teslim olana kadar kira yardımlarını sürdüreceğiz.'' dedi. Bakan Özhaseki, daha sonra kurada ismi çıkanlara konutlarının anahtarlarını verdi.

Şehit Erkut Akbay Mahallesi Kentsel Dönüşüm Alanını da gezen Bakan Özhaseki, yetkililerden çalışmalar hakkında bilgi aldı. 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER