ADANAGİAD'dan ekonomik atılım girişimi

ADANAGİAD'dan ekonomik atılım girişimi

Adana Genç İş İnsanları Derneği (ADANAGİAD), Adana’nın ekonomik potansiyelinin gün yüzüne çıkması için girişimlerini ve çabasını sürdürüyor. 

Adana Ticaret Odası (ATO) Başkanı Atila Menevşe, ATO Meclis Başkanı İsmail Acı, Yönetim Kurulu Üyeleri ile Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Zeki Kıvanç ve Yönetim Kurulu Üyelerini ziyaret eden ADANAGİAD Başkanı Ali Can Boğa ve Yönetim Kurulu Üyeleri, kent ekonomisinin ivme kazanması gerektiğine vurgu yaptı. ATO ve ADASO’nun üretim, istihdam ve ihracatın yanı sıra sosyal sorumluluk projeleriyle Adana için ayrı ayrı birer değer olduğuna  dikkat çeken ADANAGİAD Başkanı Ali Can Boğa, "Ülkemiz ve Adanamız zorlu bir süreçten geçiyor. Tüm dünyadaki ekonomik daralmadan bizler de nasibimizi alıyoruz ancak gerek ülkemiz gerekse Adanamız, tüm bu zorlukları aşacak güce ve kararlılığa sahiptir" dedi.

"LOBİ OLUŞTURULMALI"

Adana’nın tarımdan turizme, enerjiden sanayiye, sağlıktan hizmet sektörüne kadar her alana yayılan geniş bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Ali Can Boğa, "Tüm imkanlarımızı seferber ederek ekonomide yeni bir atılım gerçekleştirmemiz, yeni bir hikaye yazmamız gerekiyor. ADANAGİAD ailesi olarak Adanamızın ekonomik çeşitliliğine, iş gücüne inanıyoruz. Hedeflerin gerçekleştirilmesi için öncelikle bir lobi oluşturulması gerekiyor. Etkili lobi çalışmalarıyla; kentimizin ulusal ve uluslararası alanda öne çıkacağını, daha çok tanıtılacağını, daha çok yatırım, daha çok istihdam oluşturulabileceğini düşünüyoruz" diye konuştu.

"BEYİN GÖÇÜ ÖNLENMELİ, YATIRIMDAN DAHA ÇOK PAY ALINMALI"

Adana’nın geçmiş yıllarda tarım ve sanayideki yoğunluk nedeniyle göç alan bir kent olduğunu ancak son zamanlarda özellikle nitelikli göç vermeye başladığını dile getiren Ali Can Boğa, şunları kaydetti:

"Nitelikli göç sadece Adana’nın değil Türkiye’nin de büyük bir sorunu olarak göze çarpıyor. Beyin göçünün önüne geçmek zorundayız. Adana’da  doğmuş, Adana’da büyümüş, kendini geliştirmiş, çağın tüm gereklerine ayak uyduran, bilişim ve teknolojide öne çıkan ancak Adana’dan ayrılan hemşehrilerimizi, gençlerimizi, sanayicilerimizi, girişimcilerimizi bereketli topraklarımızda buluşturmalıyız. Öte yandan Adana firmalarının Adana’da ki yatırımlardan daha fazla pay alması gerekiyor. Sıkışan Marmara Bölgesi'ne alternatif bir bölgedeyiz ve şehir olarak bu bölgenin merkezinde yer alıyoruz. Bu nedenle kalkınma adına potansiyelimizin değerlendirilmesi gerektiğine inanıyoruz."

ATO VE ADASO DESTEK VERDİ

Kentin ekonomik ve sosyal sorunlarının, çözüm önerilerinin görüşüldüğü ziyarette Adana’nın ve Türkiye’nin kalkınması, gelişmesi için üzerlerine düşen görevleri layıkıyla yerine getirmeye çalıştıklarını dile getiren ATO Başkanı Atila Menevşe ve ADASO Başkanı Zeki Kıvanç da Adana için atılacak her olumlu adımın yanında ve destekçisi olacaklarını vurguladı.

ADANAGİAD Yönetimindeki şu isimler de ziyaretlerde yer aldı; Cenk Yakın, Zeynep Madenci, Melda Kaya, Hakkı Mert Dağsuyu, Mustafa Kemal Özdoğru, Ahmet Duran Teke, Ali Özçete, Murat Erşahinoğlu ve Ahmet Hamdi Ekici.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER