Adana’nın Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü kapsamında 100 etkinlik

Adana’nın Kurtuluşunun 100. Yıl Dönümü kapsamında 100 etkinlik

Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü kapsamında düzenlenecek etkinliklerle ilgili Vali Süleyman Elban başkanlığında toplantı gerçekleştirildi.

Valilik Toplantı Salonu'ndaki toplantıya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Çukurova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Meryem Tuncel, Alparslan Türkeş Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Tümay, Vali Yardımcısı Muzaffer Şahiner, Seyhan Kaymakamı Mustafa Yavuz, ilçe belediye başkanları, oda başkanları ve kurum müdürleri katıldı. 

Toplantıda, Valiliğimiz himayesinde 03 Aralık’tan başlanarak 5 Ocak’a kadar büyük bir coşku ile devam edecek olan kutlamalar ile ilgili Vali Elban bir konuşma gerçekleştirdi.

 Vali Elban, 5 Ocak Adana'nın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümü kapsamında 100 etkinlik düzenleneceğini söyledi.

Kutlama etkinlikleriyle ilgili hazırlıkların tamamlandığını dile getiren Elban, düzenlenen bu toplantıyla yapılacak faaliyetlerle ilgili son bir değerlendirme yapacaklarını belirtti.

Vali Elban, 3 Aralık'tan itibaren 100. yıl dönümü kapsamında etkinliklere başlanacağını, 5 Ocak 2022'ye kadar yoğun bir şekilde tüm etkinlikleri tamamlayacaklarını ifade etti.

Kent merkezinin yanı sıra ilçelerde de etkinliklerin düzenleneceğini aktaran Vali Elban, "Adana'nın şanlı tarihine uygun bir program dizisi yapalım istiyoruz. Adana'nın tıpkı 103 yıl önce başlayıp 100 yıl önce nihayetlendirdiği o şanlı direniş mücadelesine uygun, belki layık olamayabiliriz ama ona uygun, onu bir nebze genç nesillerimize hatırlatacak şanlı direnişi, kahramanlığı ve ruhu onlara verebilecek etkinlikler dizisi yapmak istiyoruz. Onlarda bu anlayışın, heyecanın yaşatılmasını sağlayıp bu bilincin oluşmasına katkıda bulunursak kendimizi mutlu addedeceğiz." diye konuştu.

Toplantı, yapılan değerlendirmelerin ardından sona erdi.

 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER