AK Parti Adana Büyükşehir Adayı Kocaispir Projelerini CNN Türk'te Anlattı

AK Parti Adana Büyükşehir Adayı Kocaispir Projelerini CNN Türk'te Anlattı

Cumhur İttifakı ve AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Fatih Mehmet Kocaispir, CNN Türk’te projelerini anlattı. Trafik sorunundan yeni ulaşım ağlarına, altyapıdan kentsel dönüşüme, şehircilik anlayışından sosyal projelere kadar Adana gerçekleştireceği büyük değişimi anlatan Kocaispir, Göksu Öngeren Özgür’ün sorularını yanıtladı.


Adana’da yepyeni bir dönemin başlayacağını belirten Kocaispir “Biz Adana’da huzurun, barışın egemen olduğu, birlikte yönetim ilkesinin benimsendiği yepyeni, pırıl pırıl bir dönem vadediyoruz. Hiçbir şey artık eskisi gibi olmasın, Adana hak ettiği hizmetlere kavuşsun istiyoruz.” dedi  


Başkan Kocaispir’in açıklamaları şöyle;  “Enerjimiz yüksek. Sokaktayız, sahadayız, milletimizin yanındayız. Adanalı hemşehrilerimiz belediyeden ne gibi hizmetler bekliyor, bunları dinliyoruz. Gittiğimiz her yerde de büyük bir coşku ve heyecanla karşılanıyoruz. Gittiğimiz her yerde Adanalının bir değişim istediğini duyuyoruz. Adanalı kardeşlerim büyük bir motivasyonla 31 Mart'a hazırlanıyorlar. Adanalı artık hizmet bekliyor. Adana’mızı beklediği, özlediği hizmetlerle buluşturacağız.


KÂBUSA DÖNEN ULAŞIM SORUNUNU ÇÖZECEĞİZ

Adana’da üzerine gidilmesi gereken çok sorun var. Uzunca zamandır temel meselelerin çözülmesi konusunda maalesef eksiklikler var. Allah kısmet ederse Büyükşehir Belediye Başkanı seçildiğimde ilk gündeme alacağım konulardan birisi ulaşım olacak. Adana’da maalesef ulaşım kâbusa dönmüş durumda. Göreve gelir gelmez hızla uygulamaya alacağımız M2 ve M3 hafif raylı sistem hatlarımızla, Adana’mızda raylı sistem ulaşımın vazgeçilmez bir parçası haline gelecek. Vatandaşlarımız şehrimizin bir ucundan diğer ucuna raylı sistemler ile seyahat edebilecek. 


ADANA’YI ‘ADABÜS’ İLE TANIŞTIRACAĞIZ

İstanbul’daki metrobüs gibi Adana’mızı da ‘ADABÜS’ ile tanıştıracağız. İsmini şehrimize özgü olarak koyduğumuz, D400 Karayolu üzerinde doğu batı ekseninde kendine özel yolu bulunan ADABÜS otobüs hattımızı hizmete alacağız. Bu hat ile vatandaşlarımız D400 üzerinde trafik takıntısı olmadan yolculuk yapılabilecek. Adana Şehir Hastanesi’nin önünde bulunan 15 Temmuz döner kavşağını rahatlatacak projemizi hayata geçireceğiz. Mithat Özsan Bulvarı üzerinden üniversite yönüne kavşağın altından geçecek şekilde yeni bir battı çıktı yapacağız. Yine ulaşımı rahatlatmak için D400 üzerinde Asri Mezarlığı, Mehmet Akif Ersoy Caddesi, Onur Caddesi mevkilerine battı çıktı yaparak, D400 karayolunu kesintisiz hale getireceğiz. Bununla birlikte, Turgut Özal Bulvarı üzerinde 7 ayrı noktaya ve Mustafa Kemal Paşa Bulvarı üzerinde 3 farklı noktaya battı çıktı yapacağız.


KUZEY VE GÜNEY ÇEVRE YOLU 

Şehir içi trafik akışının rahatlaması amacıyla ilgili bakanlıklarımızla işbirliği halinde, Güney ve Kuzey Çevre Yolları projesini hayata geçireceğiz. Bu yolların şehir içine bağlantı noktaları olarak; Metal Sanayi – Karaisalı, İlim Bulvarı - Kozan, güney çevre – Kozan bağlantı, Kozan yolu – OSB bağlantı olmak üzere yeni yolları şehrimize kazandıracağız. Bu yeni yollar ile birlikte, Adana şehir içine girme gereği olmamasına rağmen sadece güzergâh zorunluluğu nedeniyle şehir içine giren ağır taşıtları yan yollara sevk edecek ve şehri rahatlatacağız.


‘X ADANA’ İLE AKILLI ŞEHİRCİLİK DÖNEMİ

Akıllı şehir yönetimi olarak ‘X ADANA’ projemiz ile hemşehrilerimiz artık Adana’daki tüm hizmetleri telefonundan takip edebilecek. Adana’mızı daha modern ve daha akıllı bir şehir yapmak için, akıllı kent teknolojileri ile donatacağız. Sadece trafik sinyalizasyon sistemini elden geçirmekle Adana’daki trafik akışının yüzde 25 hızlandırılabileceğini gördük. ‘X ADANA’ projemiz ile şehir yönetimi 360 derece optimize edilecek. Büyükşehir belediyesi tarafından vatandaşlarımıza verilen tüm hizmetler, şehrin tüm hareket hali sensörler aracılığı ile takip edilecek. Büyükşehir Belediyesi’nin vermiş olduğu hizmetler günlük, haftalık ve aylık olarak analiz edilebilecek. 


ADANA KART’ DÖNEMİ BAŞLAYACAK

Yüreğir’de hayata geçirdiğimiz insana dokunan sosyal belediyecilik anlayışımızı Büyükşehir’e taşıyacağız. Vatandaşlarımıza doğrudan hizmet ulaştıracağız. İhtiyacı bulunan her vatandaşımızın her anında hep yanında olacağız. Adana’mızı yeni nesil bir kart ile tanıştıracağız. Adana Kart, kendi içerisinde ayrılan kategorileriyle vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak. Bu kart ile vatandaşlarımız sadece seyahat etmeyecek, belediyemiz ile olan tüm işlerinde kullanabilecekleri bir kart olacak. Aynı zamanda şehrimizin birçok noktasında hem ödeme yöntemi olarak kullanılacak hem de kart sahiplerine çeşitli avantajlar sağlayacak. 


ÜNİVERSİTEYİ KAZANAN GENÇLERE 10 BİN TL DESTEK

Üniversiteyi kazanan her adanalı gencimize 10 bin TL destekte bulunacağız. Öğrenci Adana Kart sahibi öğrencilerimize yılda bir kez yurtiçi gidiş dönüş otobüs bileti hediye edeceğiz. Üniversiteye hazırlanan son sınıf lise öğrencilerine bir defaya mahsus 3 bin TL başarı hediyesi vereceğiz. Ulaşımda gençlerimiz için aylık dönemine geçeceğiz. Gençlerimiz, artık ayda sadece 101 TL ile ay boyunca ulaşımı kullanabilecekler. İş kuracak girişimci gençlerimize 100 bin TL hibe desteğinde bulunacağız. 5 yıl içerisinde şehrimizin farklı noktalarında toplamda 100 adet kreş açacağız. Kadın sağlığı tarama merkezleriyle, Adanalı hanımefendiler güvenle yaşayacak. 0-7 yaş arası çocuğu bulunan annelerimize ulaşım ücretsiz olacak. 


YERİNDE YENİDEN DÖNÜŞÜMLE DEPREME DİRENÇLİ ADANA

Adana’da bildiğiniz gibi 6 Şubat depremlerinden etkilenen illerimizden birisiydi. Adana’nın en büyük iki kentsel dönüşümü hâlihazırda bizim başkanlığımız döneminde Yüreğir’de devam ediyor.  Şehit Erkut Akbay ve Sinanpaşa kentsel dönüşümleri. Burada yaklaşık bin 500 konut hızlı bir şekilde yapılıyor ve çok yakında vatandaşlarımıza teslim edilecek. İnşallah Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olduğumuzda Belediye Evleri ve Barbaros mahallelerimiz başta olmak üzere Adana’nın birçok yerinde depreme dirençli şehirler ilkesi çerçevesinde büyük bir kentsel dönüşüm hamlesi başlatmak istiyoruz. Bu konuda hükümetimizin desteğini arkamıza alacağız. Büyükşehir belediyesi, ilçe belediyeler ve devletimizin kurumlarının imkânlarını birleştirerek kentsel dönüşüm başta olmak üzere birçok meseleyi çözüme kavuşturacağız. 


YEPYENİ PIRIL PIRIL BİR DÖNEM VAADEDİYORUZ

Yüreğir’de başlattığımız dönüşüm hamlesini tüm şehre yayacağız. Adana’da yepyeni bir dönem başlayacak.  Biz Adana’da huzurun, barışın egemen olduğu, birlikte yönetim ilkesinin benimsendiği yepyeni, pırıl pırıl bir dönem vadediyoruz. Hiçbir şey artık eskisi gibi olmasın, Adana hak ettiği hizmetlere kavuşsun istiyoruz. 


ADANA’YA ÇOK YAKIŞACAK PROJELER

Başkan Kocaispir’in projeleri arasında bulunan Modern Yeni Otogar, Seyhan Baraj Gölü rekreasyon çalışması, Yeni Millet Bahçeleri, Tepebağ bölgesinde, İnönü, Seyhan, Ulus, Ali Münif Yeğenağa, Çakmak ve Abidinpaşa caddelerinden geçen nostaljik tramvay, Karataş ve Yumurtalık kıyı şeridine yeni plaj, Adana Fuar Ve Kongre Merkezi, Seyhan Nehri Kıyısına Yeni Sosyal Tesisler, Adana Spor Ormanı, Adana Teknoloji Fabrikası, Adana Halk Kütüphanesi ve Adana Bilim Merkezi dikkat çekiyor. 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER