AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı yalanladı

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ı yalanladı

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'ın, 'Türkmenbaşı yolu 6 aydır hazır. Açılması için Karayollarının izni gerekiyor.'  açıklamasına AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay'dan sert tepki geldi. Ay, 'Proje 6 ay önce bitirilmemiş kısa süre önce bitirilmiştir ve karayollarına henüz 20 gün önce başvuru gerçekleşmiştir.' dedi. 


'Bugün Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Adana’mızdaki otoban bağlantı yollarıyla ilgili yalan ve algıyla Adanalı hemşehrilerimizi ve kamuoyunu aldatmaya çalışmıştır. Gerçekleri açıklayarak, Adanalı aziz hemşehrilerimizin yanıltılmasına müsade etmeyeceğiz.' diyen AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, 'Proje 6 ay önce bitirilmemiş kısa süre önce bitirilmiştir ve karayollarına henüz 20 gün önce başvuru gerçekleşmiştir. Karayolları bu başvuru üzerine ivedilikle bağlantı yollarının bugün açılması noktasında bilgilendirme yapmıştır. Yapılan yazışmalar tarihleriyle birlikte ortadayken Adanalıları yanıltmak adına yapılan bu açıklamalar asla iyi niyetli değil; asılsız ve mesnetsizdir.' ifadelerini kullandı.

İşte AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay'ın açıklaması;

'Büyükşehir Belediyesi ile Karayolları arasında 5 yıl önce yapılmış bir protokol ile bu bağlantı yolları yapılması kararlaştırılmıştır. CHP'li Zeydan Karalar, Büyükşehir Belediye Başkanlığı'nı devraldığında bu bağlantı yollarının yüzde 70'i tamamlanmıştı.

Beceriksiz ve yönetme kabiliyeti olmayan CHP yönetimi, yüzde 70 seviyesinde devraldığı projenin geri kalan yüzde 30'luk kısmını ancak 3 yılda bitirebilmiştir. Proje 6 ay önce bitirilmemiş kısa süre önce bitirilmiştir ve karayollarına henüz 20 gün önce başvuru gerçekleşmiştir.

Karayolları bu başvuru üzerine ivedilikle bağlantı yollarının bugün açılması noktasında bilgilendirme yapmıştır. Yapılan yazışmalar tarihleriyle birlikte ortadayken Adanalıları yanıltmak adına yapılan bu açıklamalar asla iyi niyetli değil; asılsız ve mesnetsizdir.

Unutmayalım; ne kadar perdelemek isteseler de hakikat her zaman yalanı yener ve gerçeklerin er-geç ortaya çıkma gibi bir huyu vardır. Adana ve Adanalılar asla yalan, dolan sevmez, harbi olmak Adanalılığın şanındandır.  Adanamız kimsenin oyuncağı olmayacak kadar kıymetlidir.'
  

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER