AK Parti Adana İl başkanı Mehmet Ay; 'Otoban bağlantı yollarından ikisi bugün açılıyor'

AK Parti Adana İl başkanı Mehmet Ay; 'Otoban bağlantı yollarından ikisi bugün açılıyor'

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, düzenlediği basın toplantısında CHP'li Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'a, otoban bağlantı yolları ile ilgili algı oluşturarak kamuoyunu yanıltmaya çalıştığını söyledi. Ay, 'Otoban bağlantı yollarından ikisi bugün açılıyor' dedi. 

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay, Otoban bağlantı yollarıyla ilgili İl binasında basın toplantısı düzenledi. 

'Böyle mübarek bir zaman diliminde gündemi bu konularla meşgul etmek istemezdik. Lakin Adana'da bir Büyükşehir Belediye Başkanı sorunu var. Bu sorun öyle büyük bir noktaya geldi ki koca adana şehri ve kamuoyu tüm enerjisini Büyükşehir belediye Başkanının yalan, algı ve şovlarına cevap vermekle harcamak zorunda kalıyor.' diyen Başkan Ay, 'Çünkü Adana'da hizmet yok şov var. Gerçek yok algı var. Dürüstlük yok yalan var. Ve bütün bunların sorumsusu şovmen bir Büyükşehir Belediye başkanıdır. ' ifadelerini kullandı

AK Parti Adana İl Başkanı Mehmet Ay'ın açıklamaları şu şekilde;

'Bu şovmen başkan, üç senelik görev süresi boyunca şehrimizin temel sorunlarını çözecek, hemşehrilerimizin ihtiyaçlarını giderecek, Adana'nın marka değerini yükseltecek tek bir proje gerçekleştirmeyi beceremediği gibi Devletimiz tarafından Adanamızın sorunlarını çözmekle yetkilendirilmiş kurumlara da iftiralarda bulunarak başarısızlıklarına ve rezilliklerine kılıf arama telaşına düşmüştür. 

Bilindiği üzere Adana Büyükşehir Belediyesi, şehrin trafiğini rahatlatmak amacıyla otoyaldan Türkmenbaşı Bulvarına bağlantı yolları yapılması için Karayolları Genel Müdürlüğü'ne 2017 yılında başvurmuştur. Bu başvuru çerçevesinde Karayolları genel müdürlüğü ile Adana Büyükşehir Belediyesi arasında 26.10.2017 tarihinde bir protokol düzenlenmişti. Bu protokolde özelde kavşak inşaatı tamamlanarak otoyol bağlantısı sağlandıktan sonra mevcut çalışan Kasım Ener, Tellidere, Mavi bulvar otoyol bağlantıları iptal edilecektir diye bir madde var. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar Belediye Başkanlığına geldiğinde bu otoyol bağlantılarının %78'i tamamlanmış sadece %22'lik kısmı kalmıştı. Bununla beraber %90'lara gelen Girne Köprüsü, %70'leri geçen Yavuzlar Köprüsü, %40'lara gelen eski adıyla Devlet Bahçeli 15 Temmuz Şehitler Köprüsü, İlim bulvarı yolu, bunların hepsi önceki dönem tarafından, Sayın Hüseyin Sözlü tarafından başlatılmış Adana'nın yol sorununun çözümüne ilişkin yapılan çalışmalar. Adana Büyükşehir CHP'ye geçtikten sonra az önce saydığım bütün yol bağlantıları köprüler tamamı kaldırılıp çöpe atılmıştır. Neden bunu yapıyor Adana Büyükşehir Belediye Başkanı? Çünkü hem eski dönemin projelerini takip etmek istemiyor hem de Adana'ya zulüm etmek istiyor. Bunun başka bir izahı yok.

Biz ilk borçlanmayı verdiğimizde bu borçlanma içerisinde yarım kalmış bu projelern de tamamlanmasını istedik. Ama 
Büyükşehir Belediye Başkanı almış olduğu borçlanmayla bu yarım kalmış projeleri bırakın bitirmeyi hiç başlamama noktasında bir irade sergiledi. Bu sebeple bugün atıl hale gelmiş, Adana trafiğini keşmekeş haline getirmiş, Adana'yı çekilmez bir hale getirmiş bir tek kişi varsa bunun müsebbibi Zeydan Karalar'dır. Zeydan Karalar, eski yönetimden devralırken bunları yapmadığı gibi kendi uhdesinde olan hiç bir tane battı-çıktı, yol genişletme, üst geçit veya köprülü kavşaklarla ilgili bir projesi var mıdır? Adana'da trafik sorunu vardır. Ama bu trafik sorununu çözecek kişi Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'dır. 

Peki Zeydan Karalar, üç yıldan beri eski projeler ve yenisinde 1 tane temel attığını gördünüz mü? Eğer temel attığını gördüyseniz söyleyin biz de gidip bakalım. Böyle bir şey yok. Bunu yapmadığı gibi yapılmış projeleri rafa kaldırmak suretiyle Adanalı'nın bu gün yaşadığı travma ve trafik sorununun  tek bir müsebbibi vardır o da Zeydan Karalar'dır. 

Zeydan Karalar, en son hadisede ne yaptı? Her zaman yaptığı gibi yalan, algı ve şovla buradan kendisine siyasi rant elde edebilmek için Devletin kurumlarından olan, Devletimizin göz bebeği olan Ulaştırma Bakanlığını, Karayolları Genel Müdürlüğünü hedef göstermek suretiyle vatandaşlarımızla Devletin kurumlarını  karşı karşıya getirmiştir. Bu son derece yakışıksız bir durumdur. En hafif tabiriyle bu bir aymazlıktır. Şark kurnazlığıdır. Biz bunu asla kabul etmiyoruz. Adanalı vatandaşlarımızın menfaatine olan ne varsa biz elimizi de gövdemizi de taşın altına koyarız.'

BECERİKSİZ BİR BELEDİYE BAŞKANI VAR

'Belediye başkanı sadece %22'si kalan otoban bağlantı yollarını kaç yılda bitirebildi? Üç yılda. %22'lik kısmı bile üç yılda bitiremeyen beceriksiz bir belediye başkanı var. Beceriksiz bir belediye başkanı var. İş yapma yetisini kaybetmiş, bütün işi şov olan, algı olan, yalan olan bir belediye başkanı ile karşı karşıya Adanalılar. Adanalılar çok pişman oldu. Adanalılar hayıflanıyor. Adanalılar sandığın önlerine gelmesini sabırla bekliyor. 


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER