AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı: ‘Hesabı Sorulacak’

AK Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı: ‘Hesabı Sorulacak’

Türkiye Covid-19 ile uğraşırken,zaman zaman can sıkan haberlerde geliyor. Bunlardan ikisi Adana’da yaşandı. Kozan Belediyesi’ne ait barınakta aç kalan hayvanların, birbirini yemesi infiale yol açarken, Adana Atatürk Parkı’nda da emekli bir polisin rast gele sokak canına silah sıkması, Adana hayvanseverlerini ayağa kaldırdı.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ak Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı; “Çok üzgünüm. Adana’da yaşanan bu olaylar hepimizi, vicdanı olan herkesi yaralamıştır. Kozan Barınağında can dostlarımızın birbirini yemesi ve Atatürk Parkı’ndaki bu vahşetin hesabı mutlaka sorulacaktır. Ak Parti Teşkilatlarımız Savcılığa suç duyurusunda bulunmuştur. Bu iki konu Adana valiliğimiz tarafından incelemeye alınmıştır. Gereği neyse yapılacaktır.” Diyerek sahipsiz hayvanlara sahip çıktı. 


Ak Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, yaşanan bu tür olaylardan üzüntü duyduğunu, Kozan’da yaşanan vahşetin kendisini çok üzdüğünü, Adana’da emekli bir polisin sokak hayvanlarını öldürmeye teşebbüs etmesinin de kabul edilebilir bir şey olmadığının altını çizdi.


Dağlı; “Kozan Belediyesi’ne bağlı Kozan Hayvan Barınağı’nda can dostlarımızın aç bırakılarak birbirini yemesi, bizi çok üzmüştür. Bir belediye başkanın başarısızlığı bu olayla ortaya çıkmıştır. Sorunluları kimse duyarsızlığın ve vicdansızlığın hesabını vermeli. Herkes sorumluluğunu bilip gereğini yerine getirmelidir. Dünyanın ne olacağını bilmediğimiz bir süreçten geçerken, bunların vicdansızca yaşanması kabul edilebilir değil. Biz bu canların hakkını hukukunu koruyacağız ve bunun takipçisi bizzat ben olacağım. 

Ayrıca Adana’nın en mümtaz yerinde Atatürk Parkı’nda sokak canlarına silah çekmek, üstelik polis emeklisinin bunu yapması doğru olmamıştır. Hesabını verecektir. Sayın Adana Valimiz Mahmut Demirtaş’a bu iki olay intikal ettirilmiştir. Gerekli soruşturma yapılacaktır. Bunu yapanların yanında kalmayacağını bilinmesini, gerekirse bu konuyu İçişleri Bakanlığına taşıyacağımızı herkesin bilmesini istiyorum. Ayrıca Adana Ak Parti teşkilatlarımız, bu konularla ilgili Adana Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunmuştur. Bu yaşanan vahşete hiç kimse seyirci kalamaz, cezasızda kalamaz” dedi.


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER