AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu; 'Adana Yeni Eğitim Öğretim Yılına Titiz Şekilde Hazırlandı'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Sarıeroğlu; 'Adana Yeni Eğitim Öğretim Yılına Titiz Şekilde Hazırlandı'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, yeni eğitim öğretim yılında Adana'ya 58 milyon 300 bin lira kaynak aktarıldığını açıkladı.


Tüm Türkiye’de okulların yeni eğitim-öğretim yılına hazırlanması, çocukların güvenli ve sağlıklı şartlarda eğitimlerinin devamının sağlanması için Milli Eğitim Bakanlığı tarafından çok titiz bir çalışma yürütüldüğünü söyleyen  AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Jülide Sarıeroğlu, 'Adanamızın da pandemi şartlarında yüz yüze yapılacak yeni eğitim-öğretim yılına hazırlanması kapsamında çok önemli çalışmalar hassasiyetle yapıldı.' dedi.İşte Sarıeroğlu'nun o açıklamaları;

'Milli Eğitim Bakanlığımız tarafından Adanamızın yeni eğitim- öğretim yılı hazırlıkları çerçevesinde;


◾bakım-onarım ve temizlik için 15 milyon 900 bin TL 

◾hijyen malzemesi için 8 milyon 600 bin TL

◾okul donatım malzemeleri (sıra-masa vb.) için 3 milyon 800 bin TL 


olmak üzere ilk etapta toplam 28 milyon 300 TL kaynak aktarılmış; temizlik ve güvenlik personeli görevlendirmeleri yapılmış, okullarımıza temizlik sarf malzemesi gönderimi yapılmıştır. 


Ayrıca Milli Eğitim Bakanımız tarafından az önce şehrimize okullarımızın doğalgaz dönüşümü için 30 milyon TL kaynak aktarıldığı müjdesi de verilmiştir. 


Bu rakamla birlikte yeni eğitim öğretim yılı başında şehrimize 58 milyon 300 bin TL kaynak gelmiştir.


Milli Eğitim Bakanımız Sayın Mahmut Özer’e ve şahsında Bakanlığımızın merkez, il, ilçe tüm kademelerde görev yapan çalışanlarına teşekkür ediyoruz.


Pandemi şartlarında çocuklarımızın eğitimlerine sağlıklı koşullarda yüz yüze devamı etmesi birinci önceliğimiz. Bu konuda tüm önlemeler alınmış, hazırlıklar yapılmış durumda. Çocuklarımız, öğrencilerimiz için bu önlemlerin hep birlikte takipçisi olacağız. 

Velilerimizin ve hemşerilerimizin maske-mesafe-hijyen kurallarına hassasiyetle uymaları, aşılarını tamamlamaları çalışmalarımıza güç katacaktır.


2021-2022 eğitim-öğretim yılı öğrencilerimize, velilerimize, eğitim camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyor, başarılar diliyorum.'


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER