AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Adana Kız Lisesi Açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten Adana Kız Lisesi Açıklaması

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Restore edilen Adana Kız Lisesi'nde incelemelerde bulundu. Çelik burada yaptığı açıklamada Adana Tarihi Kız Lisesi'nin vatandaşların ziyaret edebileceği, Adana'daki bazı faaliyetlerin, resepsiyonların gerçekleştirilebileceği, bakanların Adana ziyaretinde programlarını yapabilecekleri bir mekana dönüştürüldüğünü söyledi. 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Ömer Çelik Seyhan Nehri kıyısında, tarihi Taşköprü yanında  bulunan ve Adana Valiliği tarafından restorasyon çalışmaları sürdürülen tarihi Adana Kız Lisesi'nde incelemelerde  bulundu.

Annesinin de Adana Kız Lisesi'nden mezun olduğunu ifade eden  Çelik, 'Adana dışından gelen misafirlerin çeşitli şekillerde ziyaret edebileceği, buradaki bazı faaliyetlerin yapılabileceği, hükümetle ilgili ziyaretler olduğunda bu merkezden organize edilebileceği şekilde burası restore edildi.' dedi. 

Çelik sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bu şekilde hem vatandaşlarımızın ziyaret edebileceği, buradaki tarihi dokuyu hissedebilecekleri, Adana'daki bazı faaliyetlerin, resepsiyonların gerçekleştirilebileceği, bakanlarımız geldiğinde programlarını bu merkezden yapabilecekleri bir mekana dönüştü. Bu binanın tarihi özellikleri konusunda da Kültür ve Turizm Bakanlığım zamanında çalışmışlardı. O zaman da birkaç proje gerçekleştirilmişti. Daha sonradan Avrupa Birliği Bakanlığım zamanında, 'Burayı acaba Avrupa Birliği Ofisi mi yapsak?' diye bir değerlendirmemiz oldu. Çeşitli şeyleri tartıştıktan sonra en son bu şekilde değerlendirilmesine karar verdik. Hem Adana dışından gelen misafirlerin çeşitli şekillerde ziyaret edebileceği, buradaki bazı faaliyetlerin yapılabileceği, hükümetle ilgili ziyaretler olduğunda bu merkezden organize edilebileceği şekilde burası restore edildi. Adana'ya ait, Adana'nın tarihini temsil eden bir mekan, bu şekilde hem restore edilmiş hem ömrü uzamış hem de yeni bir işleve kavuşmuş oldu. Bu gördüğünüz haliyle çok beğendim."


 

Görüşlerinizi Bildirin

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış, Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.

DİĞER HABERLER